Karadeniz Pet

cevaplarsanız seviniriz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Selin14

Yeni Üye
2 yaşında ki erkek kuşum (eşsiz yeşil konuşkan hareketli ) (hep en kaliteli yemler kullandim oyuncaklar aldım. surekli kafesten çıkarıp ucmasini sağladım aşırı ilgilendim çok fazla kelime öğrettim en son pati ver oğlum diyordum pati veriyordu 2 3 günde bir taze meyve sebze yada vitamin mutlaka vermeye çalışıyordum diyebilirim. Yaklaşık 2 ay önce tüy dokmesiyle birlikte kuyruğu koptu ve uçmada ve konmada sorun yaşamaya başladı. Bizde sandık ki kuyruğu çok kısa kaldı diye konarken dengesini kuramıyor ama el uzattigimizda falan geliyor konusuyordu. 1 ay önce farkettik ki hiç uçamıyor uçsada mutlaka biyere tosluyor düşüyor ve parmağımı kafese yaklastirdigimda normalde hemen yaklaşıp kafasını gıdısını kaşıtan Tosun Paşa, hiç birşey görmüyor tepki vermiyor. olduğu yerde kafasını sağa sola hareket ettirip ne olduğunu idrak etmeye çalışıyor ve hemen dışkılıyordu. Veterinere goturdugumuzde a vitamini verip yolladı .Suluğuna çok az bir suyla (serçe parmak tırnağı yüksekliği)kadar suyun içinde a vitaminini eritip 2 3 kere suluktan içmesini sağlayıp sonrada hazır suyla degistiriyordum. veteriner çok az suda eritip 3 damla gagasina damlat demişti fakat çok stres oluyordu agrasiflesiyordu kafasını sallayıp damlayı etrafa sovuruyordu bizde Suluğuna koyduk 7 8 gün düzenli verdik . 15 gün oncede aşırı yem yiyip şu içiyordu kursağı anormal şişti kusmaya başladı 4 kez 10 dk arayla köpüklü kustu titriyordu daha sonra kakası idrar ı bozuldu kötü kokulu dışkılamaya başladı. geçen sene antibiyotik tedavisi uygulamıştık hastalandiginda .tekrara gerek yok deyip A vitaminin e devam etmemizi söyledi veteriner ve 13 gündür ciddi ishaldi aşırı suluydu kötü kokuyordu patates haşlayıp arada veriyordum a vitamini içeren meyvelerdende arada azar azar vermeye çalıştım son iki güne gelene kadar poposuNda hiç pislik yoktu şimdi ise küçük kuyruğundan su gibi damlıyor idrar kuru kalmiyor hiç şuan acayip zayıfladı hala bazı tüyleri diken diken 2 aydır açılmıyor. Çok ışık olursa elimin olduğu yöne kafasını çeviriyor görüp görmediği belli değil. Suluğun yanından dahi ayrılamıyor günde neredeyse 1 bardak su içiyor yarım yemlik yem yiyor son 5 gündür. 3 gün Kuşçu dan ishal ilacı aldım 5 damla suluğuna koyuyordum hiçbir değişim olmadı 2 gündür de suyun tadını bozmayacak kadar 2 3 damla elma sirkesi koyuyordum hala sirke var suluğunda 2 damla. dün gecede kusmuş ve kakası siyah yada çok koyu yeşille karışık siyah uzun inceydi nokta kadar beyazlık vardı kokuluydu yine arada çok fazla şeffaf sıvı renkte idrarda yapıyor. Daha öncede titrer halsiz olurdu fakat dün uyuşturucu krizinde gibi titriyordu. Böğürüyordu tünekte durmakta zorlanıyor hala. 3 aydır da arada hapşurup tıksırmasida cabası . Antalyada anlayan maalesef kimse yok izmirde kuş hastanesi varmış götürebilmek için şartları sağlamaya çalışıyorum ama şuan elim kolum bağlı acil olarak ne yapmalıyım hiç iyi değil.

böyle konu başlıkları kullanmanız yasaktır. Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...