Karadeniz Pet

Çift kuşlarımdan yavru alamadım yardımcı olursanız sevinirim

ruchanaltuntas93

Yeni Üye
Resimde gördüğünüz çiftimi iki buçuk ay önce aldım alırken altında bi yumurtası vardı kendi kafesimi üreticiye bıraktım yuvalığı falan hepsini ki alışsın bi kaç gün kafese diye sonra eve getirdim dişi yuvalığa girip çıkıyordu ama ikinci yumurtayı yapmadı ve ben lamba testi yaptım boş gibiydi geri bıraktım sonraki gün yumurta kırılmıştı . Sonra yuvalığı çıkardım bir ay ara ara yumurta maması , nane vs güzelce besledim sonra yuvalığı taktım şimdi 1 aydır yumurta, havuç , keçi boynuzu tozu karıştırıp haftada 2-3 kere veriyorum dişi yuvalığın girişini kemiriyor , kalamar kemiği bolca tüketiyorlar , nane falanda veriyorum yiyorlar . Erkek kafesin içinde uçup duruyor kur yapıyor baya hareketli ama hala çifleşme yok ne yapacağımı bilemedim . Acaba baharı falan mı bekliyorlar diye düşünmeye başladım =D oda sıcaklığı hep 24 derece .
f83531699058f816b0c1bcad57e89f70.jpg
IMG_3668.JPG
IMG_3669.JPG

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende çiftleşmeleri sabrettim 11 ay bekledim en son yeter artık uğraşmıycam dedim ve 1 hafta sonra yuvaya yumurta vardı :)

İyi sabretmişsin kardeşim =) ben bu zamana kadar muhabbetten yavru alamadım , kanaryadan bile aldım .

Valla bende değiştirebilir diyorum ama bahara kadar sabretsem mi acaba

Geri