Karadeniz Pet

Çift muhabbet kuşu alıştırma süreci

garthill3

Yeni Üye
AArkadaşlar iyi akşamlar yaklaşık 2 aydır çift muhabbet kuşum var aldığımda biri 1 aylık diğeri 3 aylıktı şuan yani biri 3 aylık diğeri 5 aylık eve getirdiğimden beri zaman buldukça ilgileniyorum iletişim kuruyorum fakat hala benden çekiniyorlar elime alışamaadılar kafesin içine yavaşça elimi sokup konmalarını falaan deniyorum aama elimi soktuğum gibi üste kaçıyorlar öyle deli gibi uçma yok ama özellikle dişi olan tamamen kaçıyor erkek olanı biraz sevebiliyorum nasıl alıştıraabilirim yardımcı olabilir misiniz marul vs sevdiği yiyecekleri de veriyorum elimden ama bana mısın demiyorlar kafesin kapaağını açık bırakkıyorum çıkmıyorlar

Alıştırmak için öncelikle tek kuş alman daha iyi iki kuş olduğunda alışması çok zor çünkü yanında ona arkadaşlık eden biri var ben mesela 1 buçuk 2 aylık bir erkek kuş almıştım şuan 5 6aylik hem ele kola omuza geliyor hemde konuşuyor bir çok kelime söylüyor bize iyice alıştı ve şimdi yanına eş almayı düşünüyorum çünkü iki kuşu alıştırmak neredeyse imkansız ama önceden erkeği alıp alistirsaydiniz sonradan dışı gelseydi oda erkekten gorup cesaretlenip size gelme şansı yüksek olurdu

Alıştırmak için öncelikle tek kuş alman daha iyi iki kuş olduğunda alışması çok zor çünkü yanında ona arkadaşlık eden biri var ben mesela 1 buçuk 2 aylık bir erkek kuş almıştım şuan 5 6aylik hem ele kola omuza geliyor hemde konuşuyor bir çok kelime söylüyor bize iyice alıştı ve şimdi yanına eş almayı düşünüyorum çünkü iki kuşu alıştırmak neredeyse imkansız ama önceden erkeği alıp alistirsaydiniz sonradan dışı gelseydi oda erkekten gorup cesaretlenip size gelme şansı yüksek olurdu
ne yapmalıyım peki bu satten sonra geri vermekte istemiyorum bir tanesini hem ben onlara alıştım hem onlar birbirine ayırmakta olmaz ki şimdi

ne yapmalıyım peki bu satten sonra geri vermekte istemiyorum bir tanesini hem ben onlara alıştım hem onlar birbirine ayırmakta olmaz ki şimdi
Onları kendi haline bırak en güzeli çift olsunlar onlardan aldığın yavrulardan 1ini ayırıp kendine alistirirsin ayrı bir odada veya 3. Bir kuş alıp ayrı odada yine alıştıra bilirsin ama bu kuşlar için yapılacak bişi yok onlar birbirine alışmış seninle ilgilenmez

Geri