Karadeniz Pet

Çiftimin cinsleri ve yaşları?

erhanademer

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba herkese iyi forumlar çiftimin cinsi ve yaşları nelerdir ve bir sorum olacak çiftim de ayak atma yem kusma ve birbirlerini bitlediklerini gördüm ama dişi kuş kafese ilgisiz babam bir iki kez girdiğini görmüş ben hiç görmedim arada bir gidip kenarını ısırıyor, kafeste gaga taşı kalamar kemiği tüketimi var arada bir de yumurta maması veriyorum ama çiftleşmiyorlar sanırım ikisi de daha önce çiftleşmedi ben yavru almak istiyorum sabır etmekten başka yapabileceğim birşey var mı ayırmadım kuşları daha önce.
356e805c063c97f8f4fd2f236e44b7b9.jpg
4223f3c19a479fcf216c4d8bd6fb5199.jpg

Sent from my LG-H860 using Tapatalk

Kardeşim hayırlı akşamlar , kuşlar eşe gelecek ve çiftleşecek olgunluktalar. 1 yaşındalar gibi duruyorlar. Kuşları ne zamandır sizde ? eş olarak mı aldınız ? yoksa ayrı alıpmı birleştirdiniz ? ne zamandır birlikteler ?

Erhan bey merhaba
Öncelikle tunek sayınız çok fazla. Kuşların tunegi 1 en fazla 2 tane olacak kuşların ciftlesmesi kaçınılmaz olur. Ikincisi yuvaliga rahatca ulasimlarini sağlayın.bunlari yaptiysaniz Kuşları en az 7 gün ayrı kafeste tutmayi deneyin. Sonuç alırsınız. Eğer birlestirdikten sonra 10 gün içerisinde yine disi yuvaya ilgi gostermiyorsa başka baska es bulmayı deneyin.

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,
Kafes salonda ise kuşları sessiz bir odaya almanızı tavsiye ederim, Gürültülü bir yerde özellikle tv yada müzik sesi varsa ilgileri çok dağılır ve çiftleşme süresi çok uzar.Erkek 1 ile 1,5yaşında gibi görünüyor ve kızışmış durumda.Kafeste çok fazla tünek var bir tüneği yuvalığın girişine doğru diğerinide ortaya doğru koyun bence.

Kardeşim hayırlı akşamlar , kuşlar eşe gelecek ve çiftleşecek olgunluktalar. 1 yaşındalar gibi duruyorlar. Kuşları ne zamandır sizde ? eş olarak mı aldınız ? yoksa ayrı alıpmı birleştirdiniz ? ne zamandır birlikteler ?
Erkek bende yaklaşık 10 ay kadar net hatırlamıyorum fakat dişi yeni almıştım maksimum 2 aydır bizde.

Erhan bey merhaba
Öncelikle tunek sayınız çok fazla. Kuşların tunegi 1 en fazla 2 tane olacak kuşların ciftlesmesi kaçınılmaz olur. Ikincisi yuvaliga rahatca ulasimlarini sağlayın.bunlari yaptiysaniz Kuşları en az 7 gün ayrı kafeste tutmayi deneyin. Sonuç alırsınız. Eğer birlestirdikten sonra 10 gün içerisinde yine disi yuvaya ilgi gostermiyorsa başka baska es bulmayı deneyin.

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben de öyle düşündüm tünekleri azaltacağım tavsiyeniz üzerine ve sessiz bir odaya alacağım.Benim kafesim çifthane denilen kafesten 2 bölmeli yani sizce kuşları ayırdığımda birbirlerini görmeliler mi yoksa görmemeliler mi?

1- Kuşunuzu sakin ve sessiz bir odaya alın, mümkünse insan görmeyecekleri bir yer olsun.
2- Tek tünek bırakın
3- Yemlerine nijer ve keten tohumu koyun. haftada 1 mama ve dal darı verin.
4-Yuvalık sürekli takılı kalsın.
5-Sularını günlük değiştirin. Yem ve su değiştirme hariç kuşlarınızla ilgilenmeyin
6-Kuşları salmayın
7-İnternetten kuş çiftleşme sesi açabilirsiniz
8-Sabırlı olun.

Arkadaşlar merhaba herkese iyi forumlar çiftimin cinsi ve yaşları nelerdir ve bir sorum olacak çiftim de ayak atma yem kusma ve birbirlerini bitlediklerini gördüm ama dişi kuş kafese ilgisiz babam bir iki kez girdiğini görmüş ben hiç görmedim arada bir gidip kenarını ısırıyor, kafeste gaga taşı kalamar kemiği tüketimi var arada bir de yumurta maması veriyorum ama çiftleşmiyorlar sanırım ikisi de daha önce çiftleşmedi ben yavru almak istiyorum sabır etmekten başka yapabileceğim birşey var mı ayırmadım kuşları daha önce.
356e805c063c97f8f4fd2f236e44b7b9.jpg
4223f3c19a479fcf216c4d8bd6fb5199.jpg

Sağdaki erkek, sol dişi

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[emoji53][emoji6]

Birde bunlara bakarmısınız cinsiyetleri nedir

1- Kuşunuzu sakin ve sessiz bir odaya alın, mümkünse insan görmeyecekleri bir yer olsun.
2- Tek tünek bırakın
3- Yemlerine nijer ve keten tohumu koyun. haftada 1 mama ve dal darı verin.
4-Yuvalık sürekli takılı kalsın.
5-Sularını günlük değiştirin. Yem ve su değiştirme hariç kuşlarınızla ilgilenmeyin
6-Kuşları salmayın
7-İnternetten kuş çiftleşme sesi açabilirsiniz
8-Sabırlı olun.
İnternetten kuş çiftleşme sesi konusunda bir kaç yorum okudum da aksi durum olabilir, kuşlar olmayan hemcinslerinin seslerinden kötü etkilenebilir diye. Açıkcası denemedim. Siz denediniz mi ? Faydası oluyor mu veya dedikleri gibi zararları da olabilir mi

Ben denedim ve kuşlar coşuyor. yanyana uyuyan kuşlar birbirlerine kur yapmaya başlıyorlar.

Ben denedim ve kuşlar coşuyor. yanyana uyuyan kuşlar birbirlerine kur yapmaya başlıyorlar.
Onu tahmin edebiliyorum yalnız ben olayın acaba olumsuz yönde etkilenirler mi tarafından endişeliyim. Sonuçta seslerini duydukları hemcinsleri o ortamda yok

Ben bi zararını görmedim şuana kadar :) Başka bir etkili yöntemde bebek muhabbet kuşu sesi.

Yavru almanızda veya uyum sağlamalarında faydası olduğunu düşünüyor musunuz?

Geri