Karadeniz Pet

Cinsi ve yaşı öğrenme! YARDIM !!

Samil

Meraklı Üye
Muhabbet kuşlarımın fotoğraflarını yollasam cinslerini ve yaşlarını söyleyebilme imkanınız var mı arkadaşlar? Teşekkürler şimdiden cevabınız için.

Gönderin yardımcı oluruz

IMG_2466.JPG
IMG_2464.JPG
IMG_2467.JPG
Gönderin yardımcı oluruz

YARDIM YOK MU ARKADAŞLAR ?

Mavi dişi beyaz erkek

7-8 aylık beyaz erkek mavi dişi

Mavi dişi beyaz erkek
Mavi Yaşında
Beyaz 7 8 aylık

Mavi dişi beyaz erkek
Mavi Yaşında
Beyaz 7 8 aylık
Yuvalık taktım 2-3 gün önce kendi yaptığım, hiç ilgilenmiyorlar yuvalıkla. Ve neden çiftleşmiyorlar. Birbirlerine çok kur yapıyorlar. Kaşıyorlar öpüşüyorlar. Fakat hala çiftleşmediler.. Ne yapmam lazım dostum?

Yuvalık taktım 2-3 gün önce kendi yaptığım, hiç ilgilenmiyorlar yuvalıkla. Ve neden çiftleşmiyorlar. Birbirlerine çok kur yapıyorlar. Kaşıyorlar öpüşüyorlar. Fakat hala çiftleşmediler.. Ne yapmam lazım dostum?

Siz imkan sunar sunmaz işi pişircekler diye bir kural yok sabırlık olun.
Doğal yollarla kızıştırmakta fayda var;
Nijer Tohumu (kızıştırır-fazla kullanmanızı önermiyorum yağlanma yapar 1 hafta boyunca yemlerinin üzerine yarım çay kaşığı serpin)
Mürekkep Balığı Kemiği (Kalsiyum kaynağıdır. Kuluçka döneminde olmazsa olmazdır.)
Yumurta Maması ( İnternetten birçok sitede bulabilirsiniz. Kuluçka döneminde haftada 2 yada 3 kere vermeniz gerekiyor.)

Bunları vermenizde fayda var bu aşamayı hızlandırıp kuşları çiftleşmeye itecektir.

Siz imkan sunar sunmaz işi pişircekler diye bir kural yok sabırlık olun.
Doğal yollarla kızıştırmakta fayda var;
Nijer Tohumu (kızıştırır-fazla kullanmanızı önermiyorum yağlanma yapar 1 hafta boyunca yemlerinin üzerine yarım çay kaşığı serpin)
Mürekkep Balığı Kemiği (Kalsiyum kaynağıdır. Kuluçka döneminde olmazsa olmazdır.)
Yumurta Maması ( İnternetten birçok sitede bulabilirsiniz. Kuluçka döneminde haftada 2 yada 3 kere vermeniz gerekiyor.)

Bunları vermenizde fayda var bu aşamayı hızlandırıp kuşları çiftleşmeye itecektir.
2-3 defa yumurta maması yaptım yemiyorlar. Yem yiyorlar sadece. Bide dişi dediğiniz kuşta yani mavide ceresinde hafif lacivertlik var fotoda görünmemiş.
Ciniyetlerinden hala emin değilim. :(

2-3 defa yumurta maması yaptım yemiyorlar. Yem yiyorlar sadece. Bide dişi dediğiniz kuşta yani mavide ceresinde hafif lacivertlik var fotoda görünmemiş.
Ciniyetlerinden hala emin değilim. :(

bazı dişilerde bu özellik görülebilir, yumurta maması yememesinin bir önemi yok.Bizde bu safhalardan geçtik fakat 3-5 kere ziyan olacak bu başka yolu yok siz herhafta verin bir tutamda tarçın ekleyin fazla olmasın sonrasında alışacaklardır vazgeçmeyiniz, diğer kuşlar yesin yemediklerini zaten 6 saatten fazla tutmayın.

bazı dişilerde bu özellik görülebilir, yumurta maması yememesinin bir önemi yok.Bizde bu safhalardan geçtik fakat 3-5 kere ziyan olacak bu başka yolu yok siz herhafta verin bir tutamda tarçın ekleyin fazla olmasın sonrasında alışacaklardır vazgeçmeyiniz, diğer kuşlar yesin yemediklerini zaten 6 saatten fazla tutmayın.

Aynen birde yedirmek amacıyla mamayı koyduktan sonra yemlerini kafesten alıp sadece mama bırakıpta onları mamaya alıştırabilirsiniz bi süre sonra deneyeceklerdir. Bu tarz şeyleri 2 3 aylıktan vermek lazım ki yavruyken alışsın ilerde sıkıntı olmasın.. Yavrular her şeye atlıyo çünkü meraklılar yavruluktan öğreniyolar:)

Peki, yuvaya hiç girmediler. Ne zaman yuvaya alışırlar?

Peki, yuvaya hiç girmediler. Ne zaman yuvaya alışırlar?

Bunun için zaman lazım dişi ortama alıştıktan sonra yavaş yavaş yaklaşıp kontrollü bir şekilde yuvayı sahiplenecek bunların hepsini 1 kere bekliyosunuz zaten olsun diye sonra tıkır tıkır rayına oturuyor o yüzden biraz sabır:)

Bunun için zaman lazım dişi ortama alıştıktan sonra yavaş yavaş yaklaşıp kontrollü bir şekilde yuvayı sahiplenecek bunların hepsini 1 kere bekliyosunuz zaten olsun diye sonra tıkır tıkır rayına oturuyor o yüzden biraz sabır:)
Teşekkür ederim güzel yorum ve yardımlarınız için. 2-3 gün sonra tekrar uğrarım buralara :)

Rica ederim inşallah en yakın sürede kuluçkada olur :)

Nijer tohumu böyle birşey mi? Fotoğrafını atabilir misiniz rica etsem. Yurtdışındayım ve nijer tohumu nasıl söylenir bilmiyorum.
IMG_2470.JPG

Geri