Karadeniz Pet

cinsiyet yaş ve ırk

mami26es26

Yeni Üye
SELAMÜN ALEYKÜM ARKADAŞLAR İLK DEFA DÜN BİR TANE MUBİŞ ALDIM VE GAYETTE İYİ ANLAŞIYORUZ ŞUAN AMA MERAK ETTİĞİM Bİ KONU VAR CİNSİYETİ NEDİR YAŞI KAÇTIR VE IRKI NEDİR ? PETSHOPTAN ALDIM ADAM ERKEK DEDİ YAŞINI SORMADIM YAVRU DEDİ AMA KAÇ AYLIK OLDUĞUNU DEMEDİM YADA HATIRLAMIYORUM BİRDE IRKI NE FOTOĞRAFLAR AŞŞAĞIDA

Ekli dosyalar

• 20170102_210039.jpg
    20170102_210039.jpg
    987.7 KB · Görüntüleme: 45
  • 20170102_210057.jpg
    20170102_210057.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 42
  • 20170102_210103.jpg
    20170102_210103.jpg
    1,001.1 KB · Görüntüleme: 41
Öncelikle hayırlı olsun fakat flash ışığı bu durumlarda çok yanıltıyor. Kuşu öğlen normal ışık alan bi yerde ceresi ve kafa yapısı gözükücek şekilde ışık yansımasından uzak fotoğraflarsanız daha net bilgi verilebilir. Ama bu mubiş pekte öyle yavru gibi durmuyor çokta büyük değil gerçi. Sanki 5 6 aylık gibi ama yanılıyor olabilirim.

Öncelikle hayırlı olsun fakat flash ışığı bu durumlarda çok yanıltıyor. Kuşu öğlen normal ışık alan bi yerde ceresi ve kafa yapısı gözükücek şekilde ışık yansımasından uzak fotoğraflarsanız daha net bilgi verilebilir. Ama bu mubiş pekte öyle yavru gibi durmuyor çokta büyük değil gerçi. Sanki 5 6 aylık gibi ama yanılıyor olabilirim.
simdi sizin için birdaha çektim

Ekli dosyalar

• 20170103_175400.jpg
    20170103_175400.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 38
  • 20170103_175417.jpg
    20170103_175417.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 33
  • 20170103_175428.jpg
    20170103_175428.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 37
  • 20170103_175429.jpg
    20170103_175429.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 37
  • 20170103_175430.jpg
    20170103_175430.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 32
  • 20170103_175449.jpg
    20170103_175449.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 34
Maşallah.Erkek kuş.
Not:Konu başlıklarının ve yazıların tamamen büyük harf olması forum kurallarına aykırıdır.

aldığım petshopcu bana rainbow ırkı dedi erkek dedi ve yaşıda 2 aylık dedi ?

2 aydan daha büyük bence, erkek ama. Kesinlikle rainbowa benzemiyor internetten rainbow muhabbet kuşu yazıp bakın fotoğraflarına anlıycaksınız zaten. Pet shop sizi kandırmaya çalışmış sanırım..

tamam yerli olsun bişey farketmez yaşıda 4 aylık olsa bişey değişirmi mesela konuşur mu bu saatten sonra ? yoksa daha erkenen mi almak lazım dı kafeste gözlerini kapatıp duruyo çoğunlukla öyle dışarda çokta kaçmıyor sakin muhabbet kuşu sesi açıyorum youtubeden anca o zaman bi heyacanlanıyo ötüyo başkada yok

Eğitirsiniz evet ama biraz daha zor olur. Şöyle düşünün bir bebeği kucağınıza alırsanız sizden kaçamaz ve size zamanla alışırsa sizi arar. ama 4 yaşındaki bir çocuk sizden koşarak kaçabilir ama ona güzel davranır ve sakince yaklaşırsaniz o zaman güveninizi kazanır ve sizi sever. düzgün tekrar ile özellikle geceleri karanlıkta elinizde anlaşılır şekide tekrar ederseniz konuşma ihtimali daha fazla. Fakat pet shop size bu kuş rainbow diyerek fazla para aldıysa bu yanlıştır.

tamam yerli olsun bişey farketmez yaşıda 4 aylık olsa bişey değişirmi mesela konuşur mu bu saatten sonra ? yoksa daha erkenen mi almak lazım dı kafeste gözlerini kapatıp duruyo çoğunlukla öyle dışarda çokta kaçmıyor sakin muhabbet kuşu sesi açıyorum youtubeden anca o zaman bi heyacanlanıyo ötüyo başkada yok

Ayrıca ne kadar küçükken alırsanız o kadar iyi. Tabii yem kırabililmeyi öğrendikten sonra alın

Rainbow bir ırk değildir sadece renk özelliğidir. Kuşunuz yerli 3-4 aylık ve erkek renk olarakta sarı yüz mavi
teşekkürler bu yaş sizce ideal mi ? eğitilebilir mi ilk mubişim alışır mı birde yanlış anlaşılmazsa petshoptan herşey içinde kafes yemlik yem süs Mubişim 40 TL sizce normal mi ? birde kuşum nasıl arkadaş dişi kuş aldı oda bununla yaşıt nerdeyse en fazla 1 - 2 ay büyüktür uyum sağlarlar mı ve ne zamandan sonra çiftleşiyolar ?

Eğitim için biraz geç bir yaş eğitilir ama daha çok uğraştırır yeme yeni düşmüş yavruyu eğitmek daha kolay. Fiyat içinde kafesle beraber olduğu için normal. Anlaşırlar büyük ihtimalle 1-2 aylık yaş farkı önemli değil. Keyifli hobiler

teşekkürler bu yaş sizce ideal mi ? eğitilebilir mi ilk mubişim alışır mı birde yanlış anlaşılmazsa petshoptan herşey içinde kafes yemlik yem süs Mubişim 40 TL sizce normal mi ? birde kuşum nasıl arkadaş dişi kuş aldı oda bununla yaşıt nerdeyse en fazla 1 - 2 ay büyüktür uyum sağlarlar mı ve ne zamandan sonra çiftleşiyolar ?

Öncelikli olarak eğitilebilir. Erkek olduğu için daha avantajlısınız o konuda. Ama ne kadar büyük o kadar zor hatta kart yani 2 3 yaşında ki kuşlarda hiç ilerleme kaydedilmiyor sanırım eğitim konusunda. Eğitmek için youtubedan eğitim videoları izleyebilirsiniz bol bol var özellikle adem oğuzdu sanırım o kişinin ilk eğitim ve parmağa alıştırma antremanlarını yaptırın. Ama eğer diyorsanız ben zaten kuşu beğenmedim çokta içime sinmedi gidip daha küçüğünü alayım daha bebekken 1 ya da 1 buçuk aylıkken alayım kolay olsun diyorsanız orası ayrı. Eğer bu dediklerinizle beraber kuşla 40 lira ise bi nevi yarı fiyatına falan almışsınız :D Eğitmek istiyorsanız kafesteki diğer ilgi çekici ayna salıncak oyuncak türü şeyleri çıkartın ve düzenli olarak hayvanla ilgilenip konuşun. Parmak antremanı yaptrın bol bol elinizden yem ve yulaf yedirin. 1 2 ay şimdilik belki etkili olabilir ama 9-10 aylıktan sonra bişey farketmez bence fakat dişi çok baskınsa erkeği dövebilir. Ayrıca başka kuş gösterirseniz kuşu eğitemessiniz ona ilgi duyar. He eğitenler var mı ben daha canlı görmedim ama forumdan 1 veya 2 kişi başarmış sanırım binlerce insan arasından. Çiftleşmeleri için de en azından 9 aylık falan olmalarını bekleyin kemikleri tüyleri bi yerine otursun. Çok kızışır ve çiftleşmek isterse hem ceresinden hem de hareketlerinden anlaşılır zaten. Fakat insana alışan kuşlar yüzde 75 80 oranında eş seçemiyor seçse bile insan görünce ona ilgi duyuyor haberiniz olsun. Ayrıca yaş ilerledikçe eş seçtirmekte zorlaşır özellikle 4 5 aydan sonra seçici olmaya başlıyorlar.

Ayrıca ne kadar küçükken alırsanız o kadar iyi. Tabii yem kırabililmeyi öğrendikten sonra alın
BEN BİR FOTOĞRAF ATICAM ŞİMDİ ARKADAŞIN KUŞUNUN YANINA GİTTİK ODA DİŞİ ALDI BENİM KUŞU ALDIĞIM YERDEN BENİM 3 GÜN OLDU ARKADAŞIN 1 HAFTAYI GEÇTİ ONUNKİ DİŞİ BİRDE ONA BAKAR MISINIZ KAÇ AYLIK DİŞİ Mİ IRK NE YANİ UYUM SAĞLAR MI BENİM KUŞLA BİRDE KAÇ AYLIKKEN ÇİFTLEŞME DÖNEMİ OLUR ?

BEN BİR FOTOĞRAF ATICAM ŞİMDİ ARKADAŞIN KUŞUNUN YANINA GİTTİK ODA DİŞİ ALDI BENİM KUŞU ALDIĞIM YERDEN BENİM 3 GÜN OLDU ARKADAŞIN 1 HAFTAYI GEÇTİ ONUNKİ DİŞİ BİRDE ONA BAKAR MISINIZ KAÇ AYLIK DİŞİ Mİ IRK NE YANİ UYUM SAĞLAR MI BENİM KUŞLA BİRDE KAÇ AYLIKKEN ÇİFTLEŞME DÖNEMİ OLUR ?

Az önce cevapladım yukarda hepsini ama tekrar yazayım 9-10 ay uygun çiftleşme dönemidir daha erken de olabilir fakat en uygunu bence bu yaşlar. Daha geç olması durumu nadirende olsa yaşanabilir.

Benim mubişim ve arkadaşın mubişi biz bunları çiftleştirmek için aldık ilk mubişlerimiz bugün arkadaşa bi uğradım sizce arkadaşın mubişi kaç aylık cinsiyet ve ırk ne sizin gibi bilgili insanlardan öğrenmek istiyorum zamanla alışıcam inşallah :)

Ekli dosyalar

• 20170104_200251.jpg
    20170104_200251.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 10
  • 20170104_200147.jpg
    20170104_200147.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 9
  • 20170104_200027.jpg
    20170104_200027.jpg
  • 20170104_200000.jpg
    20170104_200000.jpg
Benim mubişim ve arkadaşın mubişi biz bunları çiftleştirmek için aldık ilk mubişlerimiz bugün arkadaşa bi uğradım sizce arkadaşın mubişi kaç aylık cinsiyet ve ırk ne sizin gibi bilgili insanlardan öğrenmek istiyorum zamanla alışıcam inşallah :)

Hocam ben bilgili değilim estağfirullah. Heycanlısın sabırsızsın onuda anlıyorum aynılarını yaşadım yaşıyorum hatta fakat eğitmek mi istiyorsun üretmek mi önce buna karar vermen gerekiyor. Bana kalırsa dişi kuş erkekten daha küçük. Erkek 4-5-6 ay civarı dişi ise 2buçuk-3-4 ay civarı. Evet yavruyken eşleştirmek çok daha güzel ve garanti fakat bu halde eğitemessiniz onu söyleyim en baştan hani belki elinize kolunuza alışırlar ama konuşturabilceğinizi sanmıyorum çok zor bence. Kızışmalarına da daha en az 4- 5 ay var. Daha 2. tüylerini dökücekler falan anca yani. Erkek kızışınca kur yapmaya başlar zaten gagasıda iyice mavileşir. Dişide sevgiye ve ilgiye karşılık gösterir. Onun da cere rengi kahverengileşir ama bazı dişilerde kahverengi olmayabiliyor da. Eğer üretmek için aldıysanız sürekli aynı kafeste durmaları ve biribirlerine alışmaları lazım.

Cinsleri yerli hadi diyelim ki fotoğraf yanıltıyor normalde daha büyükler o da maksimum çek kırmasıdır. Ama bence yerliler.

Hocam ben bilgili değilim estağfirullah. Heycanlısın sabırsızsın onuda anlıyorum aynılarını yaşadım yaşıyorum hatta fakat eğitmek mi istiyorsun üretmek mi önce buna karar vermen gerekiyor. Bana kalırsa dişi kuş erkekten daha küçük. Erkek 4-5-6 ay civarı dişi ise 2buçuk-3-4 ay civarı. Evet yavruyken eşleştirmek çok daha güzel ve garanti fakat bu halde eğitemessiniz onu söyleyim en baştan hani belki elinize kolunuza alışırlar ama konuşturabilceğinizi sanmıyorum çok zor bence. Kızışmalarına da daha en az 4- 5 ay var. Daha 2. tüylerini dökücekler falan anca yani. Erkek kızışınca kur yapmaya başlar zaten gagasıda iyice mavileşir. Dişide sevgiye ve ilgiye karşılık gösterir. Onun da cere rengi kahverengileşir ama bazı dişilerde kahverengi olmayabiliyor da. Eğer üretmek için aldıysanız sürekli aynı kafeste durmaları ve biribirlerine alışmaları lazım.

Cinsleri yerli hadi diyelim ki fotoğraf yanıltıyor normalde daha büyükler o da maksimum çek kırmasıdır. Ama bence yerliler.

aslında bakarsanız biz bunları böyle bize alıştırıp çifteşme zamanı gelince birleştirip yumurtaları yaptıktan sonra geri ayırmak ? dişi kuş yumurtalara tek bakabilir mi yada yavrular olduktan sonra

aslında bakarsanız biz bunları böyle bize alıştırıp çifteşme zamanı gelince birleştirip yumurtaları yaptıktan sonra geri ayırmak ? dişi kuş yumurtalara tek bakabilir mi yada yavrular olduktan sonra

Hayvana işkence etmiş olursunuz bi nevi ve erkek beselemyince bazen dişiler yorgunluktan ve stressten ölüyorlar yavruların üzerine yatıcam ,üşümesinler diye düşünürken ya da yavruları öldürebiliyorlar. Eğer sizlere alışırlarsa çiftleşmeleri zor olur hele ikisi de ele alışırsa daha da zor olur. İmkansız değil ama zor. Diyelim ki bunların hepsini geçtik yumurtaları oldu ve aksi giden bir durum yok bu durumda asla erkeği kafesten ayırmayın dişi çok yıpranır ve büyük ihtimalle öldürür kırar yumurtaları. Kendi ölmesse tabi.

Geri