Karadeniz Pet

cinsiyeti nedir ??

ANIL KOCATEPE

Yeni Üye
Erkek diye aldım ama emin olamadım sizce cinsiyeti nedir ?

Merhabalar bana dişi gibi geldi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ya benim de bu konuda yardıma ihtiyacım var. İnternette okuduğuma göre yavruyken ceresi açık mavi olsa bile o deliklerin çevresi beyazsa dişi oluyormuş. Emin değilim tabii ki internetin yalancısıyım.
Ben de mubişimi erkek diye almıştım 6 gün önce ama hali ve tavrı dolayısıya interneti bir kurcaladım ve açık maviyse dişi olabiliyormuş :( Ama benimkinin deliklerinin çevresi beyaz değil komple açık mavi bir cereye sahip. Umarım yardımcı olurlar bize :(

Burnu mor, eflatun ve beyazlık olmadığında erkek oluyor. Ama burun deliklerinde beyazlık olunca mavi renk yavaş yavaş beyaza doğru açılıyor ve dişi oluyor. Benimde bir yavrum var dişi mi erkek mi hiç renk vermiyor[emoji17]

Burnu mor, eflatun ve beyazlık olmadığında erkek oluyor. Ama burun deliklerinde beyazlık olunca mavi renk yavaş yavaş beyaza doğru açılıyor ve dişi oluyor. Benimde bir yavrum var dişi mi erkek mi hiç renk vermiyor[emoji17]

Ya benimkinde beyazlık yok tamamen açık mavi bir ceresi var bu yüzden çok çelişkiye düştüm. Çok da önemli değil cinsiyet çünkü hayatımda ilk defa evcil hayvanım oldu ve iyi baktığımdan emin olmadan eş almak istemiyorum :( Ama çelişkide de kalmak istemiyorum.

Bi arkadaşıma hediye olarak almıştım bu kuşu erkek olsun konuştursunda hayvanlara olan sevgisi artsın diye ama bu kuşu beğenerek almıştım özelliklede sordum diğerleri kadar net değildi cinsiyeti erkek demişlerdi :/

Bi arkadaşıma hediye olarak almıştım bu kuşu erkek olsun konuştursunda hayvanlara olan sevgisi artsın diye ama bu kuşu beğenerek almıştım özelliklede sordum diğerleri kadar net değildi cinsiyeti erkek demişlerdi :/

Yani evet genel olarak dişi kuşların konuşma oranı az ama yok değil, dişiyse bile eğer kuş yalnızsa ve çok ilgilenirse bence konuşma olasılığı büyük ölçüde artar. 6 gün önce aldığım mubişimin dişi olmasından şüpheleniyorum ama konuşmasına işaret veren sesler çıkarıyor 1-2 gündür :D Bilmiyorum bu kadar çabuk oluyor mu ama hiç dibinden ayrılmadım ve kuşum yalnız, ilgisi sürekli bende. Bir de annemin sesinin çok etkisi var sanırım, annem ne zaman kafese yaklaşıp konuşsa hayvan çıldırıyor ve annemin dibine girip pür dikkat onu dinliyor :D

Yani evet genel olarak dişi kuşların konuşma oranı az ama yok değil, dişiyse bile eğer kuş yalnızsa ve çok ilgilenirse bence konuşma olasılığı büyük ölçüde artar. 6 gün önce aldığım mubişimin dişi olmasından şüpheleniyorum ama konuşmasına işaret veren sesler çıkarıyor 1-2 gündür :D Bilmiyorum bu kadar çabuk oluyor mu ama hiç dibinden ayrılmadım ve kuşum yalnız, ilgisi sürekli bende. Bir de annemin sesinin çok etkisi var sanırım, annem ne zaman kafese yaklaşıp konuşsa hayvan çıldırıyor ve annemin dibine girip pür dikkat onu dinliyor :D

Bende çift kuşumun yavrularından birini ayırdım ama kuşun benle ilgisi yok. Farklı oda da olmasına rağmen diğer kuşlarla konuşup benden korkuyor[emoji17]

bazen yanıltıcı düşünebiliyoruz bunun için bir süre beklenmesi gerek gagasının rengi dönebilir beyazlıkları oluşabilir şayet böyle birşey olursa dişi diyebiliriz rahatlıkla şuanda bu haliyle bir cevap vermek yanlış olur bence

Geri