Karadeniz Pet

cok durgun cok az ötuyor...

bu da yanlış bir yöntemdir.az önce ayna yorumunuzdaki gibi kuş diğer kuşun sesini duyacak ona karsılık verecek ve cevap alamayınca yine strese girebilir .
Aslında bunu düşünmüştüm ama eğer kuş hiç ötmüyorsa kuşu canlandırmak için kullanabileceği tek yöntem olabilir belki. Belki uzun vadede kuşa zararı olan bir hareket olabilir ama.

Aslında bunu düşünmüştüm ama eğer kuş hiç ötmüyorsa kuşu canlandırmak için kullanabileceği tek yöntem olabilir belki. Belki uzun vadede kuşa zararı olan bir hareket olabilir ama.
doğrudur lakin kuşun ötmesi sadece o anlık bir eylem olacaktır ve dediğim gibi bence zararlıdır bence bunu da yapmayın müzik sesini severler bence müzik dinletebilirsiniz :)

Evet ses dinletince o anlık ötuyor ama sonra çok garip oluyorlar üzülüyorum o halinede.Acimasiz da değiliz ki mutsuz ve bununicin neler yapabilecegime bakıyorum.arastiriyorum.bana gelmesin tamam da hiç olmazsa kafesin de mutlu olsun oynasın otsun eglensin.

Elimden yem yiyor kendi uçup gelmiyor ben alirsam geliyor.Heralde disi olduğu için suskun böyle .aslında tam tersi olması lazim

Kuşun kafeste normal yemi olsun. Normal yemi dışında hiç bir yiyeceği kafeseye koymayın. Kuşunuza daldarı, marul felan yediriyorsanız bu tür özel şeyleri sadece elinizle yedirin. Elinizdeyken uçup gelmiyorsa uçtuğu yerden tekrar alın ve bu durumu sürekli tekrarlayın. En önemlisi elinizden kaçtığı zaman örneğin kapının üzerine konduğunda. Onu elinizle alın kapının üzerine kendiniz koyun. Bu durumda uçarak sizden kaçabildiği algısını yok edin zamanla alışacaktır.

Kuşun kafeste normal yemi olsun. Normal yemi dışında hiç bir yiyeceği kafeseye koymayın. Kuşunuza daldarı, marul felan yediriyorsanız bu tür özel şeyleri sadece elinizle yedirin. Elinizdeyken uçup gelmiyorsa uçtuğu yerden tekrar alın ve bu durumu sürekli tekrarlayın. En önemlisi elinizden kaçtığı zaman örneğin kapının üzerine konduğunda. Onu elinizle alın kapının üzerine kendiniz koyun. Bu durumda uçarak sizden kaçabildiği algısını yok edin zamanla alışacaktır.

Tesekkur ederim.sabirla uğraşıyorum insallah biraz olsun neselenir.

Geri