Karadeniz Pet

Çok Fazla Çiftleşiyorlar :)

Fatih Sultan Mehmet

Meraklı Üye
Arkadaşlar benim çiftim 30 Ekim, 6 Kasım ve 14 Kasım da çiftleşmişti. Bu aralıklar bana biraz seyrek gibi geliyordu. Ancak sanki beni duymuş gibi bu sefer de çok sık çiftleşmeye başladılar :D 14 Kasımda hem sabah hem gece karanlıkta, 15 Kasım hem sabah hem gece karanlıkta ve bugün sabah olmak üzere 3 günde toplam 5-6 defa çiftleştiklerini gördüm. Keza bir diğer çiftim yine aynı şekilde üç gündür arka arkaya çiftleşiyor. Ama o çiftimde erkek dengeyi kuramıyor yavaş yavaş öğreniyor. Bu çiftlerimin bu kadar sık çiftleşmesi sorun yaratır mı? Dişilerimden birinin poposu şişti yumurta yolda. Bu çiftleşmeler yumurtaya bir zarar verir mi? Nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Zira bu benim görebildiğim kadarı :) Göremediğim zamanlarda da çiftleşme olduysa durum daha da fena :)

Yumurtalarin doluluk orani ihtimali artar kuluckadayken rahatsiz ederse sıkıntı olur ama suan birakin gencler takilsin

Yumurtalarin doluluk orani ihtimali artar kuluckadayken rahatsiz ederse sıkıntı olur ama suan birakin gencler takilsin

Henüz ilk yumurtayı beklemekteyiz baba maşallah ne yese kendinden önce eşini doyuruyor. Kuluçkada rahatsız edeceğini düşünmüyorum ama malum çiftleşirken üstüne çıkınca yumurtayı falan kırarsa dişinin sağlığını riske atar. Hiç yerinde dururken görmüyorum babayı :D

Henüz ilk yumurtayı beklemekteyiz baba maşallah ne yese kendinden önce eşini doyuruyor. Kuluçkada rahatsız edeceğini düşünmüyorum ama malum çiftleşirken üstüne çıkınca yumurtayı falan kırarsa dişinin sağlığını riske atar. Hiç yerinde dururken görmüyorum babayı :D
:D Sıkinti yok bir kac iyi gun icin 60 gun cok calisacak adam birakin

:D Sıkinti yok bir kac iyi gun icin 60 gun cok calisacak adam birakin

:D :D :D O da doğru valla babaların da işi zor :D

Peki sizce diğer dengeyi sağlayamayan erkeği bikaç gün çıkarıp, bu haraketli erkeği öbür dişinin yanına atsam çıkardığım erkek bunu yadırgar mı? O çift de çiftleşmeye çalışıyor ama her 3-4 saniyede bir düşüyor erkek :) Hem böylelikle daha farklı renkler elde etmiş olurum diye düşünüyorum. Çünkü benim bu haraketli erkek dışarı çıktığı zaman o dişinin kafesinin üstünden ayrılmıyordu kendi eşini unutup :D Çapkın da biraz :D

Deneyerek öğrenicektir hic es degisimi yapacak kadar kusum olmadi denemedim bilmiyorum ama izledigim salmalarda disi esinden ayri erkeklerle ciftlesiyodu forumdaki cengiz bey de salmada disi baska erkeklerlerle ciftlesiyo demisti

Deneyerek öğrenicektir hic es degisimi yapacak kadar kusum olmadi denemedim bilmiyorum ama izledigim salmalarda disi esinden ayri erkeklerle ciftlesiyodu forumdaki cengiz bey de salmada disi baska erkeklerlerle ciftlesiyo demisti

Ahmet bey tam bu mesajı yazdığınız sıralarda kuşum yumurtladı :) En iyisi hiç dokunmamak artık bakalım kaçta kaç yapacaklar :) Çok sağolun yardımlarınız için :)

Hayvan.gibi.çiftlesiyorlar.diyorsunuz.
O.da.güzel.

Geri