Karadeniz Pet

çok halsiz ayağını basamıyor

arada kafasını kaldırıp bakıyor okşayım diye ama belli ağrıdığı.. azıcık iyileşse :(

arada kafasını kaldırıp bakıyor okşayım diye ama belli ağrıdığı.. azıcık iyileşse :(

evet ama yemiyordu onu zaten, şu an sadece yatıp hızlı nefes alıyor elimle rahatlatmaya çalışıyorum son zamanları gibi..
Eminmisiniz yemedigine? Besin olarak ne veriyordunuz yesillik olur suana kadar baska neler tuketti hepsini yazar misiniz?

evimdeki çiftin tek yavrusuydu, yeme tam düşemedi, yemleri kırıp içini de kırıyordu az birazını yiyordu ama dışkı normaldi o yüzden bessleniyor en azından dedim,arada yumurta beyazı yedi onun dışında o kadar

evimdeki çiftin tek yavrusuydu, yeme tam düşemedi, yemleri kırıp içini de kırıyordu az birazını yiyordu ama dışkı normaldi o yüzden bessleniyor en azından dedim,arada yumurta beyazı yedi onun dışında o kadar
Keşke o vakte kadar aspur verseydiniz veya bir miktar kırılmış yem ara ara ogrenmesi icinde yem kirmasi icin normal yem. Kursagı nasıl? Ten rengi nasıl detaylı bir video çekebilir misiniz?

Daha kolay kırsın diye kanarya yemi verdim bi de

Ölüyor artık sanırım istemsiz hareketler yapıyor

Allah rahmet eylesin. Keşke veterinerden serum desteği alabilseydi :( Bu raddeye nasıl geldi bunu düşünün, hastalığın kaynağını tespit ettiğinizde diğer kuşlara bulaşmama adına önlem alın.

Teşekkürler.. Herhalde iyi beslenemediği için oldu ben de anlamıyorum gerçekten, enfeksiyon nasıl olur.. kuşların 6 yavrusu var şimdi onlar yeme doğru düzgün düşer inşallah..

Veterinerle sürekli iletişim halinde olmanızı tavsiye ederim. Zaten telefondan iletişim halindesiniz, videosunu çekip hem buraya hem ona atın ve hekimden tavsiye alın.
Nerede oturduğunuzu bilmiyorum ama bence başka veteriner araştırıp götürün kuşunuzu ilçe dışı yerlere de bakın yazık kuşa :(

Nerede oturduğunuzu bilmiyorum ama bence başka veteriner araştırıp götürün kuşunuzu ilçe dışı yerlere de bakın yazık kuşa :(
Diğer mesajları şimdi gördüm :( gerçekten çok üzgünüm başınız sağ olsun

gerçekten çok üzüldüm kendi kuşumun acı çekişi geldi gözümün önüne galiba o da sizinki gibiydi. Gerçekten çok zor. Üç kuş kaybettim. Size bir tavsiye vereyim. Nerde ucuzsa ordan hemen almayın. Bana bağırsak hastalıklı sanırım kuş sattı. Kuş o kadar masumdu ki hiç kaçmaya çalışmaz uçmayı bile bilmiyordu. 5 gün sonra vefat etti. Kuşu siz seçin.

gerçekten çok üzüldüm kendi kuşumun acı çekişi geldi gözümün önüne galiba o da sizinki gibiydi. Gerçekten çok zor. Üç kuş kaybettim. Size bir tavsiye vereyim. Nerde ucuzsa ordan hemen almayın. Bana bağırsak hastalıklı sanırım kuş sattı. Kuş o kadar masumdu ki hiç kaçmaya çalışmaz uçmayı bile bilmiyordu. 5 gün sonra vefat etti. Kuşu siz seçin.

Evet ben de dikkat ederim ama artık kuş satın almıyorum, bu kuş kendi kuşlarımın tek çocuk olarak büyüttüğü kuştu her gününü gördüm, annesi babası da sağlıklı maşallah ama böyle oldu işte bilmiyorum. Bulaşıcı olup olmadığı hakkında fikri olan varsa paylaşabilir :(

Normalde kuşlarım ölmeye yakınken acı çekerken hep kaçardım üzülmemek için, bu sefer başından ayrılmadım son nefesine kadar okşadım, diğer kuşlara göre daha rahat öldü elhamdülillah, kendimizi düşünüp bencil olmamalıyız onlardan kaçarak, bize son kez ihtiyaç duydukları zaman can çekişirken.

Geri