Karadeniz Pet

Çok tembel bir kuşum var , yardımcı olurmusunuz ?

Eda koca

Yeni Üye
arkadaşlar odam soğuk olduğu için
kafesi oturma odasına aldım, 1 tane çiftim var . odanın genel durumu sigara içiliyor , tv sesi , devamlı evdekilerin gelip gitmesi hareket etmesi ve onların kafeslerinin sehpa seviyesinde bir yere koydum. Kafesi çok küçük 1 tek kuş beslenebilecek bir büyüklükte kafes ama çift olarak yşaıyorlar kanat çırpmak mümkün değil. ve devamlı yeri değiştirilip duruyor kafesin.

Önceden devamlı hoplayan zıplayan dişisine kur yapan , değişik ötüşler sergileyen , dişiye ayak atan erkek şimdi çok tembel yemek yiyor ve uyukluyor arada dişisini kaşıyor ama genel olarak hem tembel hareketsiz. 2 aydır durum böyle.

bunun nedeni nedir ? ve düzeltmem mümkün mü , mümkünse nasıl düzelteblirim eski haline getirebilirim ?

not: hasta falan değil genel itibariyle böyle arkadaşlar 2 aydır . şu an 1 buçuk yaşlarındalar.

1- Bence öncelikle ikisininde rahat edebileceği bir kafes almalısınız sonuç olarak onlarda bir can ve daracık yerde kimse kapalı kalmak istemez.
2- asla kuşların yanında , bulunduğu ortamda sigara içilmemeli. Ya odada sigara içilmeyecek ya da kuşlarınızın yavaş yavaş hasta olmalarını izleyeceksiniz.
3- kuşların sık sık yeri değiştirilmez. Tedirgin olurlar ,stres yaparlar diye biliyorum. Sabit bir yere köşeye koyun , bir daha hep orada kalsınlar.
Kafes alamam derseniz bari kuşları salında odada dolaşsınlar. O daracık yerde kalmasınlar. Odanız çok mu soğuk acaba hani gece bir örtüyle nefes alacakları şekilde örtsenizde üşüyecekleri kadar mı? Eğer değilse, benim tavsiyem odanıza alın geceleri bi güzel üstlerini örtersiniz. Hem sigarasız ortam olmuş olur.

Eda hanım eviniz deki o mubişlerin yaşam şartlarını okuyunca içim yandı. Ne yaptınız siz onlara. Böyle bakıcılık olur mu. Küçücük ciğerleri var onların sigara içilen bir ortam küçük kafes de daimi yaşam çok fazla üzüldüm şuan. Forumdan arkadaşlar yazmış zaten yavaş yavaş hasta oluşlarını bu gidişle göreceksiniz. Şartlarını lütfen düzeltin günahlarına girmeyin lütfen

1- Bence öncelikle ikisininde rahat edebileceği bir kafes almalısınız sonuç olarak onlarda bir can ve daracık yerde kimse kapalı kalmak istemez.
2- asla kuşların yanında , bulunduğu ortamda sigara içilmemeli. Ya odada sigara içilmeyecek ya da kuşlarınızın yavaş yavaş hasta olmalarını izleyeceksiniz.
3- kuşların sık sık yeri değiştirilmez. Tedirgin olurlar ,stres yaparlar diye biliyorum. Sabit bir yere köşeye koyun , bir daha hep orada kalsınlar.
Kafes alamam derseniz bari kuşları salında odada dolaşsınlar. O daracık yerde kalmasınlar. Odanız çok mu soğuk acaba hani gece bir örtüyle nefes alacakları şekilde örtsenizde üşüyecekleri kadar mı? Eğer değilse, benim tavsiyem odanıza alın geceleri bi güzel üstlerini örtersiniz. Hem sigarasız ortam olmuş olur.

erasmusdan dolayi 1 donem yurt disinda ogrenimime devam ettigim icin ilginemedim maaglesef , dediklerini yapacagim ondan sonra düzelirler mi acaba erkek sizce ? birde gerekli malzemeleri siparis verdim 65cmlik bi kafeside siparis verecegim acaba cok mu buyuk kacar 2 kusa 65cmlik bir kafes.

Eda hanım eviniz deki o mubişlerin yaşam şartlarını okuyunca içim yandı. Ne yaptınız siz onlara. Böyle bakıcılık olur mu. Küçücük ciğerleri var onların sigara içilen bir ortam küçük kafes de daimi yaşam çok fazla üzüldüm şuan. Forumdan arkadaşlar yazmış zaten yavaş yavaş hasta oluşlarını bu gidişle göreceksiniz. Şartlarını lütfen düzeltin günahlarına girmeyin lütfen

haklisiniz , ama okulumdan dolayi evde degildim bu yuzden ilgilenemedim canlarimla , seba kafesden 65cmlik bölmeli bi kafes siparisi verecegim su an onu bekliyorum diger ekipmanlarida hobipetten siparisi verdim zaten hazir olacak hepsi cennete düşmüş gibi olurlar sanirim. ama merak ettigim sizce kafes cok mu buyuk 65 cmlik birde erkegim sartlar iyilestiginde tekrar keyfi yerine gelir mi ?

Kafes ne kadar büyük olursa onlar için o kadar iyi olur. Sevgi ve ilgi gösterildiğinde iyi bakıldığında tabi düzelirler. En önemli şey ilgi. Onları mutlu edin sevdikleri yiyeceklerden verin , sevildiklerini hissettirin iyi gelecektir.:)

Kafes büyük olsun ama sizde kafes buyuk nasıl olsa diye kafese hapis etmeyin. Onları kendinizin yerine koyun. O sigara işine de çare bulun. Sigara insan sağlığına bile zararlıyken onların küçücük ciğerlerine yaptığı tahribatı düşünün. Benim çocuklarım 24'saat salıklar odada. Onlara o kadarcık ozgurluğu borçluyum. Hala daha mutlular mutsuzlar mı diye merak ederim. Onlar benim herşeyim. Lütfen sizde mubişlerin yaşam şartlarını düzeltin.

Geri