Karadeniz Pet

Dal darisi hk.

kernell

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba

2 aylik bir muhabbet kusu sahibiyim. yaklasik 3 gundur normal yeminden yani sira dal darisi astim.Fakat hic dokunmuyor bile. en son bugun tum yemleri kafesinden cikardim sadece dal darisi astim.sabahtan aksama kadar hic dokunmamis bile. bende dayanamadim normal yemleri koydum hayvancagiz 15 dk dir durmadan normal yem yiyor :) acikmis hayvancagiz. ben bu dal darisina nasil alistirabilirim. Bazen isim geregi haftasonu evde olmayabiliyorum. hayvancagizin bu 2 gun boyunca yemleri kabukla dolar. acliktan olmesini istemem. Yardimlarinizi rica edecegim.

kafes tabanina ve kafes ust teline asarsan mutlaka yer ve tadina bakar..Bazi kuslar hemen yemeyebiliyor ama tadina bakarsa da vazgecmez daldaridan..

normal yemliğine bir parça dal darı bırakın. merak edip tadına bakacaktır.

Zamanla merak edip bir tatına bakacaktır. O zaman da dal darıdan başka birşey istemeyecek.

Muhabbet kuşları meraklı hayvanlardır.1 ay da olsa elbet onun tadina bakacaktir . İsin geregi evde olmayacaksan fazla yemlik takabilirsin bi sakincasi olmaz hocam.

2 günde yemlik dolmaz bence.. 3. gün üflersin değiştirirsin, bir şey olmaz 1 tane kuş ne kadar yiyecek.. :)

sabah yemlik temizken aksam bir geliyorum eve her iki yemlikte kabuktan gozukmuyor. hatta bugun ac biraktim demistim ya, acindan olmus gene de darinin tadina bakmamis, yemlikleri bir koydum abartisiz 20 dk yedi. arada su icip tekrar devam etti :) yemlige bir baktim kabuk full :) bakalim yemliklerine darilari kopardim koydum yarin napacak.

sabah yemlik temizken aksam bir geliyorum eve her iki yemlikte kabuktan gozukmuyor. hatta bugun ac biraktim demistim ya, acindan olmus gene de darinin tadina bakmamis, yemlikleri bir koydum abartisiz 20 dk yedi. arada su icip tekrar devam etti :) yemlige bir baktim kabuk full :) bakalim yemliklerine darilari kopardim koydum yarin napacak.

Akıllı yemlik kullanarak kabuk sorununu çözebilirsiniz.

Fazla yemesi de garip :) Uğur Abi'nin de dediği gibi akıllı yemlikle kabuk olayını çözebilirsin. darı olayına gelince muhabbetler meraklı canlılardır. Elbet tadına bakar.

akilli yemlik aldim. ne faydaliymis ya :) bu arada 4. gunun sonunda tadina bakmis bizimki pek merakli degil gibi :) yardimlariniz icin ayri ayri tesekkur ederim.

Son düzenleme:
Akilli yemlik ne ise yariyor birde faydalari nedir ?

Akilli yemlik ne ise yariyor birde faydalari nedir ?

Akıllı yemlik normallerinden çok daha fazla yem alıyor.Bu sayede 2 günde 1 değilde haftada 1 yem koyuyorsun.Ayrıca altındaki kabuk haznesi ile kabukların dağılmasını engelliyor.Yediği kadar yem hazneden geliyor.

Akıllı yemliğin en büyük faydası yemleri yedikten sonra kabukların alt haznede birikerek yemlerin üstünde kalmasını önlemesidir. Bu şekilde yemlik üfleme derdine çare oluyor.

Oooo cok iyiymis fiyati nedir peki ?

ben 7 liraya aldim. Yalniz benim kus alttaki hazneye yemleri dokup ziyan ediyor.

Nereden aldiniz yakinimdaki petshopta yok birde çevreye yem dokuluyormu yere felan bide iki cift icin iki tanemi lazm

Nereden aldiniz yakinimdaki petshopta yok birde çevreye yem dokuluyormu yere felan bide iki cift icin iki tanemi lazm

Ben petshoptan aldim. ama internette de satiliyor. google'a akilli yemlik yaz cikar. Kafese su sekil koydum. Resimlere bakabilirsin. Biraz buyuk.

Ins bulurum yarin acik olursa baska.petshopa bakacam birde bnm kafes buyuk te altta teli yok p kotu