Karadeniz Pet

Devamlı yavru kaybım var lütfen yardım.

kurtcan

Meraklı Üye
Arkadaşlar s.a öncelikle.Benim yaklaşık 9 çift kuşum var.2-3 çift ise aktif olarak var.
Ancak yavrular bir haftalık kadar olduklarında sabah bir bakıyorum ölmüş.
Adana da yaşıyorum bundan önce odamda sıcaklık değerleri 12-13 derece kadardı.
Isıdan kaynaklandığını düşünerek içeri bir elektrikli soba yaktım ve ısı derecesini 17C ile sabitletim.Sizce yavru ölümleri ısı değerinden kaynaklanmış olabilir mi?

cok genis bi durum bu anne ezeblir beslemeye bilir bakteriyel olabilir bakim sartlairndan olabilir cok yorulmus olabilirr yani dinlendirin azccik

cok genis bi durum bu anne ezeblir beslemeye bilir bakteriyel olabilir bakim sartlairndan olabilir cok yorulmus olabilirr yani dinlendirin azccik

Oda sıcaklığı konusunda ne diyorsunuz ?Çünkü şöyle bir durum vardı.
Son yavru ölmeden önce oda sıcaklığı 17-18 dereceydi.Havalardan dolayı.Ve yavruda manşallah hiçbir sıkıntı yoktu.Sonra Adana'nın sıcaklığı 12-13 dereceye düştüğü gecenin sabahında yavrum ölmüştü.Sizce bundan kaynaklı olabilir mi?

Oda sıcaklığı konusunda ne diyorsunuz ?Çünkü şöyle bir durum vardı.
Son yavru ölmeden önce oda sıcaklığı 17-18 dereceydi.Havalardan dolayı.Ve yavruda manşallah hiçbir sıkıntı yoktu.Sonra Adana'nın sıcaklığı 12-13 dereceye düştüğü gecenin sabahında yavrum ölmüştü.Sizce bundan kaynaklı olabilir mi?

Daha tuylenmedikleri icin soguktan olebilirler

hava degisiminin etkisi coktur tabi g0rkay kardesime katiliorum ama nem oranin % kac?

Odayı havalandır ve keşke hiç o sobayı yakmasaydın olumlu etkisi olacağını düşünmüyorum

Odayı kurutuyor ve boğuyor istediğin kadar nemlendir normal ortam şartını sağlamıyor bir de ısıt kapat ısıt kapat tam denge şaşırtıyor

Odayı kurutuyor ve boğuyor istediğin kadar nemlendir normal ortam şartını sağlamıyor bir de ısıt kapat ısıt kapat tam denge şaşırtıyor

Ya bunlar bu kadar ince yaratıklar mı anlamadım gitti.Ne üreticiler gördüm adam buz gibi soğukta yapıyor yavrularına birşey olmuyor.Benim yavrularım patır patır dökülüyor.Bir türlü çözemedim ki.

Misal ben İstanbulda boş daire de bakıyorum zerre bir ısıtıcı kullanmıyorum ki sen Adana gibi yerde kullanıyormuşsun. Hiç gerek yok ortama ayak uydururdu onlar

Misal ben İstanbulda boş daire de bakıyorum zerre bir ısıtıcı kullanmıyorum ki sen Adana gibi yerde kullanıyormuşsun. Hiç gerek yok ortama ayak uydururdu onlar

Yavru kaybın olmuyor mu? Çok şaşırdım inan bana.
Eğer yavru kaybın olmuyorsa bunu nasıl sağlıyorsun gerçekten?

Yavru kaybım şöyle oluyor ilk defa çift olan kuşlarımda ilk kuluçka da ilk yavru ya da ilk 2 de ölüm yaşayabiliyorum ama sonrası kuluçkalarında şükür bir yaramazlık olmuyor. Ben bir şey yapmıyorum yemleri sularını mamalarını veriyorum günde yarım saat yanlarındaydım şimdi işe gitmeden 20 dakika yanlarındayım Mevlam veriyor ve saklıyor.

Yavru kaybım şöyle oluyor ilk defa çift olan kuşlarımda ilk kuluçka da ilk yavru ya da ilk 2 de ölüm yaşayabiliyorum ama sonrası kuluçkalarında şükür bir yaramazlık olmuyor. Ben bir şey yapmıyorum yemleri sularını mamalarını veriyorum günde yarım saat yanlarındaydım şimdi işe gitmeden 20 dakika yanlarındayım Mevlam veriyor ve saklıyor.

Muhtemelen kuşların bulunduğu oda ısı yalıtımlıdır ve sabit 15 derecenin üzerindedir.Çünkü bizde sizin gibi yapıyoruz ama malesef sürekli yavru kaybı ile başbaşa kalıyoruz.
Mama felanda veriyor musunuz yavrulara ?
Ayrıca vitamin, sirke tarzı ek takviyeler.

arkadaşlar yarusu yumurtası olan anne belli birsüre 12 dereceyuvada dayanırenerjisini ısıtmaya verireberjisitükenince yuvayı terk eder 2gün öncede ben imkümesin ısı 10 veya12 derecedeydi sorunolmazdedim önlem anmadımtüm yuvadaki kuşlarım yuvayı terk etti anında müdahale edip ısıyı 20 dereceye yükselince anneler yuvaya girdiler yani1saat geçkalsaydımısı konusundatüm yavruları kaybedebilirdim yavrusu veya kuluçkası olmayan kuşlar dayana bilir ama yavrulu olanlar dayanamz 12dereceye

Hehangi bir yalıtım yok hatta dış cephesi bile yok binanın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:16 -->-> Daha önceki mesaj 04:16 --

Yuvalığın içine talaş kullanıyorum

Bence verdiginiz yemden kaynakli olabilir eger yavrulariniz 1 haftalik ken oluyorsa yemi degistirin birde ole sansinizi deneyin

Gurkan'in dedigi mantikli bi sure yasiyor ve ölüyorlarsa sorun havanin isisi degil baska bir sey. Yuvalari kontrol edin bitlenme olmasin yeminiz bayatlamis olmasin. Sularini taze tutun vs...

ölen yavrularınızdan bırının fotografını paylasırsanız yardımcı olmaya çalısırım..

Yavrular ölmeden önce zayıflıyormu ?

ölmeye yakın morarıyormu ?

Geri