Karadeniz Pet

diğer kuşum da kusmaya başladı YARDIM

Rosetum

Yeni Üye
iyi akşamlar herkese http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/kusum-kusuyor-bakteriyel-kursak-iltihabi.54858/#post-519511 linkteki konuda iki muhabbet kuşum olduğunu tekinin kustuğunu ve sonraki süreci anlatmıştım son mesajdan sonra verilen vitaminlerle dişi kuşum toparladı ancak 3-4 gün sonra yani dünden beri yine hasta ve son 10 dakikadır tüm bu süreçte sağlıklı olan ve de ayrı kafeste olan erkek kuşum da kusuyor kafası ıslandı kabarıyor halsiz aynı dişi kuşum gibi artık korkmaya başladım 3 veteriner değiştirdim veterinerler bakteriyel ya da mantarımsı bir şey olsa dişi kuşumda gümüş suyunun çoktan geçireceğini söylediler o yüzden üşüttüğü kanısına vardılar o yüzden dünden beri tekrar antibiyotik için götürüyorum ve bulaşıcı değil demişlerdi ama diğer kuşum ne alaka bazen kafesleri çok yakınken gagaları değebiliyor bulaşma ihtimali var mı lütfen yardım edin birine üzülürken diğeri de aynısı oldu ne yapacağımı bilmiyorum yemden mi benden kaynaklı mı mantar mı grip mi cidden hiç anlayamadım

Flucan şurup kullandınızmı. Etkili bir ilaçtır ve bir çok mantar baktarileri yok ediyor. Kullanmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun

Linkini vermiş olduğunuz konuda Antibiyotik tedavisini yarıda kestiğinizi söylemişsiniz. Bu çok tehlikeli. Siz antibiyotik tedavisine başlarsınız ilaç bakteriyi zayıflatır ve dolayısıyla kuşta iyileşme gözlemlenir. siz düzeldi dye ilaca gerek yok dersiniz ama bikaç gün sonra hastalık yapan bakteriler tekrar çoğalır ve güçlenir kuşu tekrar hasta eder. Antibiyotik tedavisi en az 3 gün sürer. Hastalığa ve hastalık şiddetine göre 10 gün veya daha uzun süre ile tedavi bile gerekebilir. Tedavi yarım kesildiğinde bakteri Antibiyotiğe direnç de kazanabiliyor. Yani aynı antibiyotik bir sonraki hastalıkta tedavi edemeyebiliyor. Tedavide doz ve tedavi süresi çok önemli bir unsurdur. Mutlaka Prospektüste yazan doz ve süreye veya veteriner önerisine uyulmalıdır. Veteriner önerisi Prospektüsten farklıysa nedeni sorulmalı. Mantıklı açıklama beklenmelidir.

Geri