Karadeniz Pet

Dişi baskın

Muhammet fatih

Yeni Üye
Meraba arkadaşlar yaklaşık 3 aydır beraber olan çiftim var. Erkek kur yapıyor oynuyor zıplıyor dişiye dokunduğu an gagayı basıyor dişi hemen. Yaklaşık bir hafta ayırma yöntemi denedim usulünce ama değişen bişey olmadı. Ama hep dip dibeler birbirinden ayrılmıyorlar. Erkek olan o kadar düşkün kendisine yem yerken yemlikten kovuyor diğerine geçiyor bu sefer ona geçiyor ondan kovuyor ne yapmam gerek tavsiyesi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim teşekkürler.

Eğer sabrederim diyorsanız ayırmayı uzun tutun, gerekirse haftalarca, hatta birkaç ay. Dişi tam olarak kızışmadan biraraya getirmeyin. Ancak yine de garantisi yok bu işin

Benim dişi de aynıydı. Ayırdım uzun bir süre 1 ay kadar ayrı odalarda kaldılar. Birleştirir birleştirmez çiftleştiler. Şuan 4 yavru 1 yumurta var altında. Sorunlar bitmiyor ama çiftleşmeyle. Dişi baskın olunca erkeği yuvalığa sokmuyor kıskanıyor kavga çıkıyor.Erkekte yavruları beslemek için can atıyor hep girmeye çalışıyor. En son dişinin kafasında kan gördüm ve ayırdım. Dişiye bıraktım bakalım yavruları inşallah bir sorun olmadan büyütür. Dişi kızışana kadar ayırmanızı tavsiye ederim.

Benim dişi de aynıydı. Ayırdım uzun bir süre 1 ay kadar ayrı odalarda kaldılar. Birleştirir birleştirmez çiftleştiler. Şuan 4 yavru 1 yumurta var altında. Sorunlar bitmiyor ama çiftleşmeyle. Dişi baskın olunca erkeği yuvalığa sokmuyor kıskanıyor kavga çıkıyor.Erkekte yavruları beslemek için can atıyor hep girmeye çalışıyor. En son dişinin kafasında kan gördüm ve ayırdım. Dişiye bıraktım bakalım yavruları inşallah bir sorun olmadan büyütür. Dişi kızışana kadar ayırmanızı tavsiye ederim.
Kesinlikle baskın dişi iyi birşey değil erkeği öldürmeye kadar gidebilen bir durum

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Kesinlikle baskın dişi iyi birşey değil erkeği öldürmeye kadar gidebilen bir durum

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]
Bizim dişinin baskınlığı lafta kalıyor :D işin şakası bir yana erkeğe zarar veremiyor ama erkek ona kızıp bu sefer tüylerini yoluyor kafasını kanatıyor. Ayırmakta buldum çareyi. Anne besliyor şuanlık bir problem yok gibi. Arada erkekle birleştiriyorum dişiyi erkek besliyor. Kavga etmeden yine ayırıyorum. Dişi çok zorlanıyor yoksa.