Karadeniz Pet

dişi erkeği dövdü

erman

Yeni Üye
merhaba. bir sene önce bir çift yavru muhabbet kuşu aldık. birbirleriyle iyi anlaştılar bir sene. ancak kutuları falan olmasına rağmen çiftleşme olmadı. on gün ayrı tutup sonra tekrar birleştirmeyi denedik birleşince oldukça kur yaptılar ancak yine çiftleşme olmadı. kafeste genelde dişi kuş hakim. erkek hep ondan kaçıyordu. dişinin yanına başka erkek koyduk onu sevmedi dövmeye çalıştı. yine eski eşini koyduk. son zamanlarda dişi erkeğe kötü davranmaya başladı bu sabahta kafasını kanatmış. şimdi ayrı kafeslere koydum. ne yapmam lazım? ekte resimler mevcuttur

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    34.2 KB · Görüntüleme: 30
  • 2.jpg
    2.jpg
    45.9 KB · Görüntüleme: 29
  • 3.jpg
    3.jpg
    44.8 KB · Görüntüleme: 28
Sizin dişi biraz fazla cadıymış.. Erkeğe yazık olmuş cidden kötü görünüyor yarası. Kuşları ayırdığınızda tekrar birleştirirken dişiyi erkeğin olduğu kafese atıyorsunuz değilmi?

evet on gün ayrı tutup dişiyi erkeğin olduğu kafese atmıştım baya kur yapmışlardı birbirlerine o zaman. ama sonunda böyle oldu

evet on gün ayrı tutup dişiyi erkeğin olduğu kafese atmıştım baya kur yapmışlardı birbirlerine o zaman. ama sonunda böyle oldu
Uzun sure ayirin 1 2 ay gibi bahara birlestirin kucuk bir kavga degil malesef ölü bile bulabilirsiniz Allah korusun ciddi bir konu kantaron yagi yoksa sade zeytin yagi surun iyi gelir gecmis olsun

dişi kuşunuz aşırı kızışmış ama erkeğin pasifliğinden dolayı kızgınlığı şiddet olarak yansımış kuşunuza. erkek kuşunuzun karakter olarak biraz sert ve baskın olması gerekli ayırma yöntemini tekrar deneyin zarar vermeye yeltenmeler devam edecek olur ise baskın bir erkek le iyi verim verecektir dişiniz

Geri