Karadeniz Pet

Dişi kuş erkek kuşa saldırıyor

Soner Yılmaz

Yeni Üye
Öncelikle selamın aleyküm bende iki adet muhabbet kuşu var eş dişi kuşa ne zaman parmagımı uzatsam elimi ısırıyor ve her zaman erkek muhabbet kuşuna saldırıyor neden acaba

Öncelikle selamın aleyküm bende iki adet muhabbet kuşu var eş dişi kuşa ne zaman parmagımı uzatsam elimi ısırıyor ve her zaman erkek muhabbet kuşuna saldırıyor neden acaba

Anlaşamıyorlar dişi kuş eşini kendi seçer. 1 hafta kuşları ayır çözüm olmassa kuşlara başka eş bulman gerek.

Zaten bunları aldığımda çiftlerdi yumurtaladı dişi kuş aldıgımda ama yuvalığa değil yere yumurtladı

4 - 5 gün ayır sonra tekrar birleştirirsin .ondan sonra duruma göre bi şeyler yaparsın .

Öyle yaptım bir hafta ayırdım yine başladı bazen yuvaya giriyor erkegi kafasını gagasıyla oksuyor

Geçmiş olsun aynı sorun bendede var 1 hafta 1 Ay ayırdım birleştirdiğimde 1 saat iyiler ama sonra tekrar kavga ediyor. Bende haftaya yeni dişi alcam oğluşumun kanadını kanattı. En iyi yol başka eş alman

İPhone Cihazımdan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi.

Arkadaşlar yanlış yapılan birşey var demekki ortam ile alakalı olabilir kuşlar kendilerini güvende hissetmedikleri için bu şekilde davranışlarda bulunabiliyorlar yada erkek çok istekli değil bir sürü şey olabilir. Ben 10 gün önce bir dişi aldım forumdan kahraman beyden kuşu getirdim bir hafta çifthanede aynı kafeste birbirlerini görmeyecek şekilde erkekle beraber yaşadılar. Dün sabah bölmeyi çıkardım erkek zaten hazırdı dişide hazır erkek hemen kur yapmaya başladı işe gittim gece hiç bakmadım sabah işe gelmeden baktığımda yem kusuyorlardı. Aslında bu işe bu kadar kolay ama birşeyleri eksik yaptığımızdan dolayı olmuyor. Hatayı kuşlarda değil kendinizde arayın.

Ayirmaniza gerek yok dişi erkeği ve yuvayi kiskaniyor fazla rahatsız ediyorsun demekki kuşlara yem su ver ve hiç ilgilenme onlarla unut onları ve farkı gör

acaba bende suan benim 1 bucuk aylık yavruya bir dişi alsam yanına nasıl olur.şimdiden alıştırmak daha mantıklı degilmi
kavga söz konusu olabilir,peki bu durumda birbirlerine zarar vererek mi alışırlar

Ayirmaniza gerek yok dişi erkeği ve yuvayi kiskaniyor fazla rahatsız ediyorsun demekki kuşlara yem su ver ve hiç ilgilenme onlarla unut onları ve farkı gör
Banada tavsiye verme sansınız varmı? Çifthane kafeste bi dişi 2 erkek besliyorum hepsi kavga ediyor arada ama normalde öpüşüp koklaşıyorlar. Kavgalarıda hep tüy kopmayla bitiyor ve kan akıyor.

Kendi konunuzu
Banada tavsiye verme sansınız varmı? Çifthane kafeste bi dişi 2 erkek besliyorum hepsi kavga ediyor arada ama normalde öpüşüp koklaşıyorlar. Kavgalarıda hep tüy kopmayla bitiyor ve kan akıyor.

Kendi konunuzu acsaniz daha iyi olurdu cifthanenin ara bölmesini kapat hangi erkek baskın ise onu dişi ile bi tarafa koy diğer erkeği diğer tarafa es yaptığın kuşlara yuvalik tak ve birbirlerini gormesinler

Kendi konunuzu

Kendi konunuzu acsaniz daha iyi olurdu cifthanenin ara bölmesini kapat hangi erkek baskın ise onu dişi ile bi tarafa koy diğer erkeği diğer tarafa es yaptığın kuşlara yuvalik tak ve birbirlerini gormesinler
Konu açmadan yana değilim forumu kirletmeye gerek yok. Arasına laminant kesip koydum suanda rahatlar ama o erkeğe kıyamıyorum [emoji22]. Çok tatlı ve öpücük atmayı biliyor. Bir eş alıcam nasıl almam gerekir?

Ya benim 1 yaşında erkek muhabbet kuşu var bir de yalnız kalmasın diye dişi kuş aldım fakat erkek kuşum dişiye sürekli saldırıyor saldığım zaman onu hiç rahat bırakmıyor. Yeni aldığı kuşta erkek kuşun peşini bırakmıyor. Yeni kuşu salamıyorum şuan daha 5 gün oldu geleli 2 buçuk aylık. Ne yapabilirim sizce

Ya benim 1 yaşında erkek muhabbet kuşu var bir de yalnız kalmasın diye dişi kuş aldım fakat erkek kuşum dişiye sürekli saldırıyor saldığım zaman onu hiç rahat bırakmıyor. Yeni aldığı kuşta erkek kuşun peşini bırakmıyor. Yeni kuşu salamıyorum şuan daha 5 gün oldu geleli 2 buçuk aylık. Ne yapabilirim sizce
Erkek azgınlık döneminde yeni aldığın kuş yavru olduğu içinde çevrede başka muhabbet kuşu yok napsın yavuracak tek o var türünden yada tanımadığı başka cinsler (insanlar) beni dinlersen 8 aylık bir dişi yada salma yöntemi ile erkeğine dişi seç yoksa yavru için zorlu bir süreç olur.

Yahu bu millete noluyor böyle ! Birtanesi 2 erkekle bir dişiyi aynı kafese koyuyor ötekisi 1 yasında erkeğe 2 aylık yavru koyuyor .bunları yapmamak için usta olmaya gerek yokki.mantıken yanlış zaten.

Geri