Karadeniz Pet

Dişi kuş yanlız Yaşar mi

Serenlimon

Meraklı Üye
Dişi kuş yanlız Yaşar mi ? Çok sıkılıyor gibi geliyor bana kendini de zaten sevdirmiyor hep bi yere sabit konup orda kendi halinde duruyor salıncağa biniyor ama kafesi de sevmiyor ne yapmalıyım lütfen yardım ? Elimden yem yese de kendini sevdirmeyip geri kaçıyor

Henüz yavru kuşunuz aşırı ilgilenebiliyorsaniz 1 ay boyunca hep yaninda olun sevin yem verin zamamla size alışacaktır. Ama vaktim yok ve sıkılmasın diyorsaniz yanina 5.6 aylik bir erkek kuş alın dişiyi kuscuya goturun kendisi seçsin. Ozaman neşelenir oyuncu bir kuş olur

Henüz yavru kuşunuz aşırı ilgilenebiliyorsaniz 1 ay boyunca hep yaninda olun sevin yem verin zamamla size alışacaktır. Ama vaktim yok ve sıkılmasın diyorsaniz yanina 5.6 aylik bir erkek kuş alın dişiyi kuscuya goturun kendisi seçsin. Ozaman neşelenir oyuncu bir kuş olur
Ben kendim her gün 3 kere elimden yem yediriyorum ama kendini sevmeye çalıştığımda hemen kaçıyor sadece yem yerken duruyor o kadar . Alalı 1 hafta oldu ama halen böyle kendini hiç sevdirmiyor kafese de girmek istemiyor . Ne yapmalıyım nasıl sevmeye alıştırıp oyunlar oynayabilirim sence ???

Kuş henüz size yabancı bu normal bi durum. Kuşun eve alışması etrafi ezberlemesi 1 ay sürer. Ve bu sürede siz nekadar yakin olursaniz onun güveni size okadar artar ve sizi sahibi olarak görür. Siz 1 ay kafesin içinde yavaş ca parmaginiza alismasini elinizde yem yemesini ve basinin yanini isaret parmaginizla yavasca kasimayi deneyin sever böyle şeyleri. Zaten 2.3 ay oldugunda siz tlfnla ugrasirken bile gelir telefona konar uğraşmanıza izin vermez ilgi ister. Kafesi sevmesi içinde dedigim gibi beşik alin ses çıkaran sevecektir

Kuş henüz size yabancı bu normal bi durum. Kuşun eve alışması etrafi ezberlemesi 1 ay sürer. Ve bu sürede siz nekadar yakin olursaniz onun güveni size okadar artar ve sizi sahibi olarak görür. Siz 1 ay kafesin içinde yavaş ca parmaginiza alismasini elinizde yem yemesini ve basinin yanini isaret parmaginizla yavasca kasimayi deneyin sever böyle şeyleri. Zaten 2.3 ay oldugunda siz tlfnla ugrasirken bile gelir telefona konar uğraşmanıza izin vermez ilgi ister. Kafesi sevmesi içinde dedigim gibi beşik alin ses çıkaran sevecektir
İnşallah dediğiniz gibi olur . Şimdi illa konduğu yerden gidip ben onu elime alınca geliyor yoksa Çağırınca gelmiyor . Evin oturma grubu kısmından korkuyor sadece tv üstünde falan duruyor . Sanki hep böyle sürecekmiş gibi hissediyorum bende kuş sevmeyi bilmiyorum ilk defa besliyorum o da ilk kez başka canlıların yanına geliyor ne bileyim bazen üzülüyorum onları yuvasından kopardık diye ama doğanın kanunu işte ben almasam başkası zaten alıp yine ayıracaktı inşallah Benimle mutlu olur da zararımız dokunmadan yaşayabilir

Geri