Karadeniz Pet

Dişi kuşum çiftleşme hazırlığındamı

Mehmetyvz66

Yeni Üye
İyi günler arkadaşlar kuşları ayirali 3 gün oldu baya kızıştı kafesi kemiriyor yemliğin içindeki yemleri kazıyor az önce havuç koymuştum yemlige ayrı şekilde içine oturup kaziyor ve yere atıyor kafesin tellerinde dolaşıyor cere rengi kahverengi sizce birleştirdik ten sonra ciftlesip yumurta alabilir miyim cevaplarnizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20180122_210831.jpg
    IMG_20180122_210831.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 33
Üç günle olmaz. En az iki hafta dursun. Tüneğinde durmadan sağ sol yapıp, erkek seslendiği zaman kafesin tavanına çıkmaya başlasın...

İyi günler arkadaşlar kuşları ayirali 3 gün oldu baya kızıştı kafesi kemiriyor yemliğin içindeki yemleri kazıyor az önce havuç koymuştum yemlige ayrı şekilde içine oturup kaziyor ve yere atıyor kafesin tellerinde dolaşıyor cere rengi kahverengi sizce birleştirdik ten sonra ciftlesip yumurta alabilir miyim cevaplarnizi bekliyorum şimdiden teşekkürler
Orası hiç belli olmaz. Her ikisi de tam manasıyla hazır ise, erkek de dişi de birbirleri ile çiftleşmek için istekliyse, kamerayı açıp birleştirin. Ancak dişinin ceresi ne zaman kahverengiye dönmeye başladı, erkek de dişinin yanına gitmek için istekli mi, erkek kuş dişiden korkuyor mu veya çekiniyor mu, bunlar da önemli

Orası hiç belli olmaz. Her ikisi de tam manasıyla hazır ise, erkek de dişi de birbirleri ile çiftleşmek için istekliyse, kamerayı açıp birleştirin. Ancak dişinin ceresi ne zaman kahverengiye dönmeye başladı, erkek de dişinin yanına gitmek için istekli mi, erkek kuş dişiden korkuyor mu veya çekiniyor mu, bunlar da önemli
Erkek hazır onda sorun yok erkek istekli ,yanına gitmek konusunda sorun olabilir .
Erkek kur yapıyor dişi saldırıyor ilgiyi kestim erkekten dişi evet dese erkek hazır dişiye bağlı herşey . Erkek korkuyor ama her seferinde tekrar tekrar deniyor 1-2 hafta oldu kahverengi olalı

Ben kendi fikrimi söyleyeyim; dişinin kızgınlığı geçmeden birleştirin ancak hemen değil. Daha beklerseniz dişi kızgınlıktan çıkar. Yarın sabah erken kalkın, şu anda ülkemizde saat 8 civarı güneş doğuyor, 7 gibi odanın ışığını açın, bir süre sonra çiftleşme ve yavru besleme sesleri açıp dinletin, saat 8'e doğru iyice kıvama gelmiş olurlar, o sıra birleştirin.

Ben kendi fikrimi söyleyeyim; dişinin kızgınlığı geçmeden birleştirin ancak hemen değil. Daha beklerseniz dişi kızgınlıktan çıkar. Yarın sabah erken kalkın, şu anda ülkemizde saat 8 civarı güneş doğuyor, 7 gibi odanın ışığını açın, bir süre sonra çiftleşme ve yavru besleme sesleri açıp dinletin, saat 8'e doğru iyice kıvama gelmiş olurlar, o sıra birleştirin.
Sonuç alirmiyim kesin

Daha önce de yazmıştım, birçok etken var. Bunlar canlı varlıklar, herşey olabilir. Kesin diyen yalan söyler. Ben sadece ihtimal artırmak için bildiklerimi öneri olarak yazdım
Denerim yarın ama bir sorum daha var daha öncede ayırdım bunları sonuç alamadım tekrar denedim şimdi ben yarın birlestirmelimiyim

Önemli olan dişi, iki haftadır ceresi kahverengi diyorsunuz, kızgınlık geçmeden birleştirin derim

Peki yarin yapayim insallah dediginiz gibj olur sabah olmasi onemlimi

İki haftadır ceresi kahverengi diyorsunuz. Belli olmaz ama muhtemelen yakın zamanda geçecektir

Erkek her zaman çiftleşmeye hazır olur. Dişi bulumazsa tüneğe, tünek bulamazsa eline dadanır. Asıl önemli olan dişinin hazır olması.

Geri