Karadeniz Pet

Dişi kuşum dün öldü bu erkek kuşum ve ceresi mantar olmasından korkuyorum

burcu ercan

Meraklı Üye
Arkadaşlar dün dişi kuşum öldü maalesef :( şimdi size erkek kuşumun ceresini çekip ekliyorum bana biraz değişik geldi önceden böyle görünmüyordu ona da bişey olmasın Allah korusun mantar nasıl oluyor bilmiyorum ama kuruluk var gagasında
66924af7563bc03e2d45997b7e4737d2.jpg
f4abd3221522b6d7e0498924e999a0fc.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başınız sağolsun. Beyaz olan kısımlara trosyd sürün günde 2 3 seans, krem sürmeden önce oksijenli suyla temizleyin bölgeyi. Kremi bol sürün...

Başınız sağolsun. Beyaz olan kısımlara trosyd sürün günde 2 3 seans, krem sürmeden önce oksijenli suyla temizleyin bölgeyi. Kremi bol sürün...

Çok sağolun <3 Mantar gibi mi peki bu nedir anlamadım ben ilaç TEM’in edene kadar oksijenli su ile silmem yeterli midir

Mantar başlangıcı olabilir. Bu kuş vefat eden kuşla aynı kafeste miydi? Evetse kafesi güzelce dezenfekte edin. Kaynar suyla yıkayın. Troysd adlı kremi kavlak yerlere sürün pamuklu çubukla.

Mantar başlangıcı olabilir. Bu kuş vefat eden kuşla aynı kafeste miydi? Evetse kafesi güzelce dezenfekte edin. Kaynar suyla yıkayın. Troysd adlı kremi kavlak yerlere sürün pamuklu çubukla.

Evet ama aralarında tel vardı ayırmıştım temas etmeselerde aynı kafestelrrdi dün başka kafese aldım kafes temiz uzun zamandır kullanmadığım bi kafesti temizleyerek kuşu bu kafese aldım

Hayır önemli olan krem :) bu arada disi kusunuz neden öldü?

Bilemiyorum :( aynı kafesteydiler ama erkek kuşum daha küçük olduğundan dişi olan yem yemesine izin vermiyordu bu kuşumda zayıflamaya başladı bende 10 gün kadar önce ayırdım ikisini salma kafes arasına tel koydum ben erkek kuşum zayıfladı ölmesin diye üzülürken dişi olan halsizleşti yem yerken görmemeye başladım ki çok iştahlı ve biraz tombişti erkek kuşum ayırınca kendini toparladı kilosu normal hale geldi ama dişi olan kötüleşti :( buraya yazmıştım sağolsun arkadaşlar yardımcı oldu kuşum düzelir gibi oldu ama 2/3 gün ama dün çldü maalesef çok zayıflamıştı ve yem yiyemiyordu

Vazelini değil mi? Tamamdır. Yarın da troysd kremini eczaneden alırsınız.

Aynen vazelin sürdüm yarın ilk iş söylediğiniz ilacı alıcam şifa olur inşallah öaşallah hareketli ötüyor gayet hareketli iyi görünüyor

Söylediğiniz krem reçeteli satılıyor sanırım doktordan istediğimde yazmazsa eğer bunun muadili reçetesiz bi ilaç Öner’iniz var mı acaba eczaneden isterim

Muadili mantar kremini maalasef bilmiyorum. Eczacınıza danışın.

a7a71b54f779513ee4d1de20ca83ffdd.jpg
eeb1cf3b2e6e3b95a2d10dc10e38d295.jpg

Arkadaşım gagasının kenarı böyle mantar böyle mi oluyor :( sürdüm yine vazelin bu sefer hep kaşıdı orasını tüneklere sürterek yarın ilk iş ilaç TEM’in Edicem

a7a71b54f779513ee4d1de20ca83ffdd.jpg
eeb1cf3b2e6e3b95a2d10dc10e38d295.jpg

Arkadaşım gagasının kenarı böyle mantar böyle mi oluyor :( sürdüm yine vazelin bu sefer hep kaşıdı orasını tüneklere sürterek yarın ilk iş ilaç TEM’in Edicem

Mantar diye düşünüyorum. Yarın eczaneden hem oksijenli su alın hem se troysd. Oamuklu çubukla o bölgeyi önce okaijenli suyla dezenfekte edin sonra bu kremi oraya sürün.

Mantar diye düşünüyorum. Yarın eczaneden hem oksijenli su alın hem se troysd. Oamuklu çubukla o bölgeyi önce okaijenli suyla dezenfekte edin sonra bu kremi oraya sürün.

Tamamdır ayaklarında birşey yok baktım ama nette okudum sizin söylediğiniz şekilde ilaç kullanımı vermiş orada ayaklarına sürün diyor ve dirsek kısımlarına da birşey yok oralarda ama sizce oralara sürmeli miyim ilacı

Tamamdır ayaklarında birşey yok baktım ama nette okudum sizin söylediğiniz şekilde ilaç kullanımı vermiş orada ayaklarına sürün diyor ve dirsek kısımlarına da birşey yok oralarda ama sizce oralara sürmeli miyim ilacı

Ayaklarında sorun yoksa oraya ilacı sürmeyin. Önlem olarak az miktarda vazelin sürebilirsiniz ayaklara.

Geri