Karadeniz Pet

Dişi kuşum hiç pas vermiyor

Mrdodo

Yeni Üye
Elimde 1 tane dişi kuş vardı daha yavruydu büyüdü filan tanıdık birisi erkek bi kuş verdi kuş konuşuyor filan akıllı erkek kuşun çerisi koyu mavi oldu dişininki de kahverengi oldu araştırdım çiftleşme vakitlerinde olduğu anlaşılıyor erkek dişinin yanından ayrılmıyor cilve yapıyor ama dişi kovuyor devamlı ama hiç ayrıda kalmıyorlar hep yan yana bi ara ayırdım ötüp ötüp durdular ama dişi pas vermiyor geçen 1 tane yumurta verdiler onuda kırdı üzerine bile yatmadı

Dostum burda bir yumurta verdi ise hayvanlar. Eş tutmuşlar ve çiftleşme gerçekleşmiştir. Üstüne yatmaması yumurtayı kırması gibi durumlar bakıldığı yerin uygun olmaması, hayvanın stres yaşaması gibi etmenlerden dolayı olur.

Benimde aynı durumda bir dişi ve erkek Kuşum var. Eşler ve kızışıklar. Hiçbir stres etmeni yok bulundukları odada. Yuvalıkları takılı, herşeyleri tam anlayacağın. Arada bir erkek kuş üstüne de çıkıyor dişinin. Ama yavru alamadım daha yani olabilecek şeyler bunlar.

Benimde aynı durumda bir dişi ve erkek Kuşum var. Eşler ve kızışıklar. Hiçbir stres etmeni yok bulundukları odada. Yuvalıkları takılı, herşeyleri tam anlayacağın. Arada bir erkek kuş üstüne de çıkıyor dişinin. Ama yavru alamadım daha yani olabilecek şeyler bunlar.
Yavruyu geç yumurta bile görmedim daha.

valla reis dişi kuş tekkende yumurtladı araştırdım yalancı yumurtaymış şimdi 1 tane yapınca büyük ihtimalle yalancı yumurtadır dedim o yüzden üstüne düşmedim yuvalık alıcam yarın acaba yapıcaklarmı dişi kovuyor çoğu zaman ama erkek çok istekli bu hayvan aleminde bile dişiler nazlıymış

Doğru muhabbet kuşlarında dişi seçiçi taraf. Benim sana önerim yuvalık alman, mümkünse geniş ve plastik folluğu olan yuvalıklardan alman şuan kışa girdiğimiz için kara çam talaşı kullanabilirsin yuvalık tabanında. Dediğim gibi hemen olmaz. Çiftleşmeyi görmeye de bilirsin. İlk hafta dikkatle izle dişi kuş yuvalık çevresini kemirmek, düzenlemek gibi şeyler yapıyorsa yavru hazırlığı anlamına geliyor çoğu zaman. Kesin bir süre söyleyemem tamamen hayvanların keyfine bağlı.

Geri