Karadeniz Pet

Dişi kuşum yem kusuyor

Nazlı123

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba. 2 kuşum var. dişi olan kuşum ağzından yem atıyor. bu erkek kuşun dişi kuşa kur yaparken yaptığı kusmadan değil. bildiğiniz midesinden yemi getiriyor ve kafasını sallayarak dışarı genellikle taneler şeklinde atıyor. 6 ay önce olmuştu bu durum ve birdaha olmamıştı ama bu ayın başlangıcı itibari ile 2 3 kere bu durumu gerçekleştirdi. hal ve hareketlerinde sıkıntı yok, yanındaki erkek kuşta normal. neden olabilir ?

Bu postun birebir aynı durumu yaşayan birinin kuşunun ölmesi sonucu çektiği videoyu izlerken çıkması çok garip oldu... İşin saçma tarafı videodaki abla kuşun fazla yem yemesi sonucu böyle yaptığını sanıyor. Bu konuda maalesef bir bilgim yok tek tavsiyem veterinere gitmen, şahsen hala videonun etkisinde olduğumdan dolayı senin kuşuna da bir şey olmasından korkuyorum. Bilgilendirirsen mutlu olurum

Bu postun birebir aynı durumu yaşayan birinin kuşunun ölmesi sonucu çektiği videoyu izlerken çıkması çok garip oldu... İşin saçma tarafı videodaki abla kuşun fazla yem yemesi sonucu böyle yaptığını sanıyor. Bu konuda maalesef bir bilgim yok tek tavsiyem veterinere gitmen, şahsen hala videonun etkisinde olduğumdan dolayı senin kuşuna da bir şey olmasından korkuyorum. Bilgilendirirsen mutlu olurum
Merhaba, kuşumun durumu hala aynı. Hopluyor, zıplıyor, ötüyor, yemek yiyor. Bir sorunu yok yani. Tüy dökümünde şuan. Şüphelendiğim tek şey erkek kuş çok fırlama, ve zorla her gün yem veriyor ona. Acaba erkek kuşun verdiği yemleri mi atıyor dışarıya. Çünkü onun dışında bir hastalık belirtisi göremiyorum. Gayet normal devam ediyor hayatına.

Geri