Karadeniz Pet

dişi kuşum yumurtladı kafesin yerini degistirse sıkıntı olurmu?

legendts

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 2 tane kuşum vardı erkek olan baya canayakin ve konuşan bize alışkın bir kuş çok denedik ama bir türlü yavru alamamıştık bu aralar dişi ile kavga ediyor gibiydiler bugün dişi kuş yuvaya girmiş yuvaya baktım ve 2 tane yumurta gördüm şimdi sorum kafesleri benim odada bende bilgisayarda takilan biriyim yerini değiştirmek sıkıntı olurmuş napabilirim hiç ses acmasam takılsam sorun olurmu

ek olarak dişi kuluçkada erkek dışarı çıkmak istiyor bugün saldım erkek çıktı 5 dk sonra dişı çıktı ama 2-3 dk sonra yuvaya geri döndü napmaliyim bundan sonra erkeği salmak sıkıntı çıkarırmi lütfen yardım edin ??:/

Eve alışmış kuşa eş almak bu nedenle pek doğru değil. Kafese kapatınca sıkılıyorlar. Dışarı salmasan daha iyi, dişi de çıkmak isteyecek. Yumurtalar 3-5 dakika sıcak kalır üzerine yatmazsa.
Dişi yatmaya başladıktan sonra kafesin yerini karanlıkta usulca değiştirirsin.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Benim dişi biraz huysuz en ufak hatada yumurtaları kırabilir diye korkuyorum açıkçası.İlk defa tecrübe ediyorum 2 yumurta var , bugün farkettim bundan sonrası için napmam gerekir ?

Yuvaya kum falan koymaya gerek var mı ? yoksa hiç dokunmayıp yemini suyunu mu vermeliyim? :)

yuvaya dokunmayın. yem su vitamin ve mama takviyesine devam edin. bunları yaparkende mümkün olduğu kadar kuşları ürkütecek hareketlerden sakının.

Yuvaya dokunma yerini de değişme bu şekilde devam etsin erkeği de artık dışarı çıkarma inşaallah sorunsuz geçer kuluçka. Bir sonraki kuluçkada düzenleme yaparsınız

Tamamdır dediklerinizi yapıcağım.Son bir sorum olacaktı arada odaya giriyorum bazen dişi yuvada olmuyor ben yuvaya yaklaştığım anda hemen yuvaya giriyor sorum şu hep yuvada olmaması normal dimi genelde yuvada, nadiren çıkıyor hiç bilmediğim için soruyorum.

Evet normal korkutarak yuvaya sokmaya çalışmayın o girer bazen çıkar

Erkegi salmayın ve erkekle ilgilenmeyin. Hic ciftlestiklerini gordunuz mu?

Görmedim ama arada saldığımda üstüne falan çıkmaya çalışıyordu erkek, birde sürekli kavga eder gibiydiler çok şaşırdım o yüzden yumurtayı görünce

Yumurtalar 2 gün önce 4 oldu ama bir sorum var benim erkek kuş dişiyi rahatsiz ediyor sanırım yuvaya falan giriyor yumurtaların üstüne yatmak mi istiyor anlamadım gözümün ucuyla baktım 2 yumurta boşta kalıyordu dişiyede rahat vermiyor napabilirim bir sıkıntı teşkil eder mi bu durum yardım edin lütfen? ilk bu.

Geri