Karadeniz Pet

Dişi kuşum yuva hazırlığı mı yapıyor?

erennn

Yeni Üye
Yuvaya asla girmeyen dişi kuşum bugün bugün tabana düşen daldarıyı kaldırmak için elimi soktuğumda yuvaya kaçtı ve sürekli yuvaya girip tıkır tıkır bir şeyler yapıyor erkej kuşumla kapıdan öpüşüyor falan. Bu yuva hazırlığı değil mi? Kuşlarım eş tuttu ama Çiftleştiklerini hiç görmedim gün içinde en azından. Sabah erken saatte yaptılarsa bilmiyoeum ama gün içinde tekrar yapmaları gerek diye biliyorum.

Yuvaya asla girmeyen dişi kuşum bugün bugün tabana düşen daldarıyı kaldırmak için elimi soktuğumda yuvaya kaçtı ve sürekli yuvaya girip tıkır tıkır bir şeyler yapıyor erkej kuşumla kapıdan öpüşüyor falan. Bu yuva hazırlığı değil mi? Kuşlarım eş tuttu ama Çiftleştiklerini hiç görmedim gün içinde en azından. Sabah erken saatte yaptılarsa bilmiyoeum ama gün içinde tekrar yapmaları gerek diye biliyorum.
Yuvanın tabanındakileri kenara atmış bide hep

2 gündür bendeki dişi muhabbet kuşu yuvalığa girmeye başladı bugün çok daha sık girdi çıktı içeriyi kemiriyor,ve ciftlestiklerine şahit oldum, ama çok kalamadı dişinin üstünde 2 kere gördüm acaba çiftleşme oldumu merak ediyorum kaç sn dakika sürüyor yada olmalı sormak istiyorum tecrübeli yetiştirici arkadaşlara

Merhaba benim kuşlarım eş tuttu dişi kuş genelikle yuvada erkek kuş ya yuvanın ağzında yada dışı ile beraber yuvada ama ciftlestiklerini hiç görmedim 7gundur yuvaya girip çıkmaları sizce çiftleşme olmuşmudur dişi dış görünüşü normal ama hep yuvanın içerisinde

Merhaba benim kuşlarım eş tuttu dişi kuş genelikle yuvada erkek kuş ya yuvanın ağzında yada dışı ile beraber yuvada ama ciftlestiklerini hiç görmedim 7gundur yuvaya girip çıkmaları sizce çiftleşme olmuşmudur dişi dış görünüşü normal ama hep yuvanın içerisinde
Kızgınlık yumurtası da yapacak olabilir veya siz görmeden çiftleşmişlerdir.

Merhaba benim kusumda yumurta sıkışması olduğunu söyledi bir petsop bana popo kısmını yağla bikac gün sonra yine getir dedi ayrıca yumurtası çok yumusakmis ne yapmalıyım sizce belki hala zamanı gelmediği için yumurtlamiyor olabilir mi