Karadeniz Pet

Dişi kuşumun cere rengi değişti

sevimlisütlaç

Yeni Üye
Kuşum kızgınlık dönemine girdiği için dişi kuş aldım cere rengi kahverengiydi ama bir anda beyaza döndü dişi izin vermediği için de çiftleşmediler. Geri kızgınlık dönemine girme ihtimali var mı yoksa aldığım yere geri vereceğim. Yardımcı olursanız sevinirim 🙂

IMG-20230104-WA0001.jpeg

Tekrar kizginlasir zamanla takviye verin vitamin mama havuç takviyesi yapın kafeste tek tünek olsun ve yuvalık takın çiftleşmesi için yuvalık gerekiyor dışı yuva ile ilgilenmeye başlarsa yuva hazırlar ve çiftlesir birde yüksek biryerde dursunlar rahatsız etmeyin eş tuttularmi buda önemli yem kusma birbirini kaşıma varsa zamanla yumurtlama aşamasına gelirler kafeste kalamar kemiği de olsun birde erkek için özellikle Röhnfried taubenfit e50 temin edip suyuna damlatarak kullanın haftada 2 gün verebilirsiniz suyu günlük tazeleyin Multi vitamin olarakta Röhnfried gervit-w öneririm onuda 1 gün beklettikten sonra temiz suyla değiştirin haftada 1 gün verebilirsiniz

Teşekkür ederim yuvalık aldım ilk gün aldım dişi girip çıkıyor birbirlerine ağızdan yem de veriyorlar ama kuşum dişinin üstüne çıkmaya çalıştığın da ya da ayaklarını kanatlarına götürdüğün de dişi aşağıya kaçıyor hemen kahverengiydi ceresi ama beyaz oldu bir anda onu da anlamış değilim

Teşekkür ederim yuvalık aldım ilk gün aldım dişi girip çıkıyor birbirlerine ağızdan yem de veriyorlar ama kuşum dişinin üstüne çıkmaya çalıştığın da ya da ayaklarını kanatlarına götürdüğün de dişi aşağıya kaçıyor hemen kahverengiydi ceresi ama beyaz oldu bir anda onu da anlamış değilim
Yuvaya girmesi çok güzel dışı hazır olmadığı için kaçıyor hazır olunca yuva hazirligina giricek bu 1 2 haftada da sürebilir 1 ayda sonrasında çiftleşme olur zaman vermeniz gerek dışı yeni ortamına eşine kafesine ve yuvasına alışmalı siz gerekli şeyleri yaptıktan sonra başka yapılacak birşey yok beklemek ve bu işte en önemlisi sabretmek gerekiyor inşallah kısa zamanda bebislerini alırsınız 🤲
Benim dışı kuşum da kızgınlığı geçiyor cereye bakarsak ama hala ciftlesiyor bir kaç güne yumurtayacak ikinci kuluckasi olacak sadece cere rengi ile kızgınlık anlaşılmıyor ona takılmayın

Yuvaya girmesi çok güzel dışı hazır olmadığı için kaçıyor hazır olunca yuva hazirligina giricek bu 1 2 haftada da sürebilir 1 ayda sonrasında çiftleşme olur zaman vermeniz gerek dışı yeni ortamına eşine kafesine ve yuvasına alışmalı siz gerekli şeyleri yaptıktan sonra başka yapılacak birşey yok beklemek ve bu işte en önemlisi sabretmek gerekiyor inşallah kısa zamanda bebislerini alırsınız 🤲
Benim dışı kuşum da kızgınlığı geçiyor cereye bakarsak ama hala ciftlesiyor bir kaç güne yumurtayacak ikinci kuluckasi olacak sadece cere rengi ile kızgınlık anlaşılmıyor ona takılmayın
Teşekkür ederimm

Geri