Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşumda bir sorun var.

Güncel dışkı fotosu ekledim. Şikayetler hala devam ediyor. Şu aşamada sadece probiyotik ve vitamin kompleksi veriyorum. Dışkılar pek hoşuma gitmedi. Yorumlarınızı bekliyorum. @Recai SULAMİS
Merhaba, yoğun olduğum için şuan görebildim. Kısaca, kuştaki semptomları söyleyebilir misiniz?

Merhaba, yoğun olduğum için şuan görebildim. Kısaca, kuştaki semptomları söyleyebilir misiniz?
Halsizlik ve kabarıklık, göğüste şişkinlik, degişik formlarda dışkı, bazen normal gibi bazen sadece idrar ve ürat. Esneme benzeri gaga açma, üst üste hapşırma akabinde öğürme hareketi, hareketlerde azalma, solunumda zorluk ve vikleme. Bunlar benim gördüklerim. Yeme alışkanlıklarını net söyleyemiyorum. Başında olamıyorum.

Veterinere gittim tekrardan. Üşütmeye bağlı bakteri oluşumu varmış. Kendim de gördüm bakterileri. Neo terramycin enjeksiyon yapıldı. Umarım artık biter bu kuşun çilesi.

Halsizlik ve kabarıklık, göğüste şişkinlik, degişik formlarda dışkı, bazen normal gibi bazen sadece idrar ve ürat. Esneme benzeri gaga açma, üst üste hapşırma akabinde öğürme hareketi, hareketlerde azalma, solunumda zorluk ve vikleme. Bunlar benim gördüklerim. Yeme alışkanlıklarını net söyleyemiyorum. Başında olamıyorum.
Anladım. Veteriner neo terramycüni nasıl verdi? Kaç gün daha enjeksiyon yapıcak?

Anladım. Veteriner neo terramycüni nasıl verdi? Kaç gün daha enjeksiyon yapıcak?
Enjektör ile sırtından sağ kanadının sınırından bir bölgenin altına enjekte etti. Tek doz yeterli dedi. Obezite ve lipom sorunlarını bitirmişiz. Normalde tüm sorunları tek dozla biter dedi veterinerimiz ama şimdilik kötünün iyisi. Dinlerken kursağına da inmiş bakteri dedi. Öğürme hareketi ve nefesine bakarak.

Enjektör ile sırtından sağ kanadının sınırından bir bölgenin altına enjekte etti. Tek doz yeterli dedi. Obezite ve lipom sorunlarını bitirmişiz. Normalde tüm sorunları tek dozla biter dedi veterinerimiz ama şimdilik kötünün iyisi. Dinlerken kursağına da inmiş bakteri dedi. Öğürme hareketi ve nefesine bakarak.
Anladım.. Geçmiş olsun..

Kuşumuzun gözü açıldı fakat ciğerinden çok garip sesler geliyor. Artık korkunca viklemiyor ama uçtuktan sonra takırtı gibi yoğun ses geliyor. Videoya almaya çalıştım.

Bu nedir tam olarak?

Dışkılaması garipleşti. Enjeksiyon da yeterli gelmedi. Kaybediyorum sanırım. Hayvanın yürümeye mecali kalmadı.
@Recai SULAMİS
IMG_20210620_155321.jpg

Kuşumda bi gariplik var nolur yardım edin. 3 yumurtası var yuvaya girip yatmıyor. Gagasını tıkırdatıyor.. Nesi var

Ekli dosyalar

• 20220523_185749.jpg
    20220523_185749.jpg
    649.7 KB · Görüntüleme: 1
Lütfen eski konulardan değil de kendiniz bir başlık açar mısınız.

Geri