Karadeniz Pet

Dişi yumurtalardan kalktı, Yumurtalar kaç saatte bozulur.

madun02

Yeni Üye
ACİLLLL .Merhaba arkadaşlar 7 yumurta üzerinde yatan dişi kuşum bugün hiç yuvaya girmedi.Yumurtalar kaç saatte bozulur.Ya da tekrar yatarmı.Acil cevaplarınızı bekliyorum...

Neden kalktı acaba... İlk kuluçkası mı ? yuvaya hiç girmedi mi ? 7. yumurtası kaç günlük ? Bu mevsimde olma ihtimali az ama kuşlarda bit vs bişey var mı ? Yumurtaları elinize aldınız mı ?

Neden kalktı acaba... İlk kuluçkası mı ? yuvaya hiç girmedi mi ? 7. yumurtası kaç günlük ? Bu mevsimde olma ihtimali az ama kuşlarda bit vs bişey var mı ? Yumurtaları elinize aldınız mı ?
bir kaç gün önce birinden aldım 2 3 gündür yuvadan çıkmıyordu, bugün yuvaya hiç girmedi, yumurtaları elime alıp kontrol ettim.ışıkla baktım dolu görünüyorlar.Sabahtan beri hiç girmedi yuvaya ,çok üzülüyorum.ne yapmalıyım.

Yumurtaları kontrol ettikten sonra mı yuvaya girmemeye başladı ?

Yatar mı yatmaz mı bunu bilmek için müneccim olmak gerek. Ama yumurtaların soğumuş olma ihtimali yüksek eğer dün akşamdan beri hiç yatmadığınızdan eminseniz. yazın 7-8 saat yatmasa da sorun değil ama kışın sorundur. Bence siz uzaktan gözlemleyin o sizi görmesin. yatıp yatmadığı belli olur. yatarsa şansınızı deneyin. Hemen almayın yumurtaları.

Yatar mı yatmaz mı bunu bilmek için müneccim olmak gerek. Ama yumurtaların soğumuş olma ihtimali yüksek eğer dün akşamdan beri hiç yatmadığınızdan eminseniz. yazın 7-8 saat yatmasa da sorun değil ama kışın sorundur. Bence siz uzaktan gözlemleyin o sizi görmesin. yatıp yatmadığı belli olur. yatarsa şansınızı deneyin. Hemen almayın yumurtaları.
Kuşlarla aynı odadayız bu onun için sorun olur mu.Bir de oda sıcak yani doğalgaz yanıyor.Kuşta hiç yatacak gibi durmuyor.

Odayı loşlaştırıp televizyonu kapatarak deneyin ışıldak benzeri birşey yakarak yani. Beki girer yuvaya. Gözünüz ve ilginiz üzerinde olmasın ama.

Ben de üzüldüm. Ama sabırsız davranarak bu tarz sorunlara mahal veriyoruz çoğu zaman. Tek çift ise bir çift daha alın daha güvende hissederler.

İki gün yattıysa sorun kafesin yerde olması veya sizinle aynı odada olması değil. Birşeylerden rahatsız olmuştur. Ama bunu bilmek veya tahmin etmek zor. İkinci kuluçkadan önce size ve ortama alışmasını sağlayarak ikinci kuluçka için önlem alabilirsiniz.

İki gün yattıysa sorun kafesin yerde olması veya sizinle aynı odada olması değil. Birşeylerden rahatsız olmuştur. Ama bunu bilmek veya tahmin etmek zor. İkinci kuluçkadan önce size ve ortama alışmasını sağlayarak ikinci kuluçka için önlem alabilirsiniz.
Hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim.İnşallah tekrar yatarda bende size iyi haberi veririm.