Karadeniz Pet

Dişinin sorunu ne ?

zorro123

Paylaşımcı Üye
Çifti alalı neredeyse 6 ay olacak. 19 Eylülde almıştım ve aldığım ilk gün çiftleşmişlerdi. O günden beri araları çok iyi. Geçen ay yuvalığın içindeki talaşların büyük bir kısmını çıkardığımdan beri ikisi de yuvalığa giriyor. Fakat dişi bu zamana kadar hala yumurtlamadı. Bu gidişle dişiden vazgeçip bir kuluçka geçirmiş bir başka dişi alacağım. Nedir bu kuşun sıkıntısı ? Kısır mı ? Yaşlı mı ? Yoksa herhangi bir hastalığı mı var ( ki kuş çok hareketli) ? Lütfen yardım edin.
Bu arada erkekten çok memnunum ama başka bir dişi alırsam anlaşır mı ?

3694bf27a77e6371fcc8bec4a6508e48.jpg
341451d55f6d1c5148037192f2629a9e.jpg
440539beea63043bc4e78f9d53de4f99.jpg
99ea0867bebc83fa6b2ce0b47e18fe60.jpg
49b43c3c890fe4b53cf82de3febc9f94.jpg

dişi kızgın değil gibi önce sırayla sunları yap kusları bırbırınden ayır sonra acık havaya veya direk gunes goren yere koy sonra havucu rendele az bıraz marol ver ıkısı farklı yerlerde uc dort gun boyle havuc ve az marol yerken ayrı kalsınlar ayıralı dort bes gun olduktan sonra aynı kafese koy havuc vermeye devam et ara sıra maydonoz ver ve en onemlısı kusları bır gunde bırkezden fazla yanına gıtme yuz yuz demeyelım ama yuzde 99 yumurtlar

Çift olarak aldığım için ayırma gereği duymadım ama sizin bu verdiğiniz öneriler kızıştırma amaçlı yapılıyor. Kuş nerdeyse 6 aydır bende gayet canlı ve çiftleşiyor, yuvalığa giriyor, kalamar kemiğini yedi bitirdi. Yani kızıştırma gibi bir sorunum yok ama uzun süredir bu halde olan bir kuş neden hala yumurta yapmaz onu soruyorum ?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yumurta alamayanlar kulübüne hoşgeldiniz valla ayni durumdayim daha önce 1 kez yavru alınmış tecrübeli bir çiftim var yuvaya ilgi var çiftleşme var aldığımdan beri ama ortada yumurta yok vitamin yumurta mamasi herşey verdim ama sonuç yok ne yapacağımı şaşırdım artik baska bir konuyada yazdigim gibi artık yavaş yavaş vazgeçmeyi düşünür oldum ustadlardan bize bu konuda yokmu tavsiye?

çiftleşiyorlar ve yumurta olmuyor ozman ya tam olarak döllenme yapamıyorlar yada yumurta sıkısması olabılır yumurta sıkısması olsaydı bunu farkederdın bu zamana kadar yani kuslarda tam dollenme olamıyor veya az bi ihtimal kuslardan biri kısır olabilr sende yazmıssın ben olsam yetıskın bı dişiyle elindeki dısıyı degıstırırdım

Geri