Karadeniz Pet

Dişiyken erkek oldu.

Elif Özdemir

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Çok enteresan bir durum başıma geldi. 1 hafta önce gayet atik bir erkek beğendim. Yanına da çeresi kahverengi bir dışı aldım. Hatta konusu geçti başka dişiyi daha çok beğendim ama bu kızışmış daha çabuk yavru alırım diye bunu aldım geldim. 1 hafta geçti. Fakat dışı kendi kendine kur yapıyor erkek kendi kendine kur yapıyor. Bir türlü da olmadılar. Biraz önce baktım dışinin ceresi koyu maviye dönmüş. Bariz erkek. Es olamamalarinda da bir sebep varmış. Hareketleri de hiç dışı gibi değil. Yoksa şimdiye es olurlardı. Fakat ben bu iki erkeği başka disilere koysam dışı sandığım erkek özellikleri gösterir mi. Cok sasirdim o kapkahverengi cerenin kopkoyu mavi olmasina. Acaba hastalik mi diye de dusunmedim degil. Simdi bu kus disimi erkek mi. Isteyen için fotoğraf atarim.

hocam konu hakkında hiçbir fikrim yok ancak merak ettim zahmet olmazsa bir resim atar mısınız bakabilir miyim

Uğraştım fakat net bir fotoğraf çekemedim çok ürkek. Aldığım yere götürdüm o da çok şaşırarak bir dişiyle değiştirdi. Muhabbetimizi de hatırladı. Kuşun çeresi kahverengi hemen yavru alırsın diyerek vermiştim dedi. Sadece o da vermedi ben disi oldugunu net bilerek aldim. Fakat dedigim gibi baktim yanasmiyorlar bile. Bir sorun oldugunu dusunerek dikkatlice baktigimda erkek oldugunu gordum. Şimdiye kadar hiç başımıza böyle bir şey gelmedi doğrusu. Satan kişininde gelmemis. Heralde hayatta ki sansimiz bu kadar :)