Karadeniz Pet

dışkıda geçmeyen yem problemi

Oğuzhan Dönmez

Yeni Üye
Arkadaşlar abiler iyi geceler daha önce de yazmıştım sorunu ama kimse cevap vermedi bende o arada çözüm bulamadım kuşumun dışkısında sindirilmemiş yem taneleri var önce triflucan verdim düzelmedi veterinere gittim bi ilaç verdi ismini bilmiyorum onu verdim düzelmedi kumu kalamar kemiği var haftada bir illaki sirkeli su veriyorum düzelmedi şimdi sulphamazetine diye bir ilaç veriyorum fakat nokta kadar faydası olmadı probiyotik olarak diezmya 256 veriyorum sıfır etki kuşun hareketlerinde hiçbir problem yok yemesi içmesi gayet yerinde yemleri değiştirdim kumu değiştirdim aspur verdim yemedi ne yapacağımı gerçekten şaşırdım maden sulu su yaptım olmadı sürekli dışkısı yemli ne yapabilirim bi yardımcı olun bana yavru almak istiyorum hevesim kırılmasın

Trifuculan’ı ve sulphamezatini ne kadar süre ve ne oranda kullandınız ?

Sindirim sistemi yararlı mikro organizmalar ölmüş ve bu yüzden sindiremiyor olabilir, kuş kumunu yemeye alıştırın, ve prebiyotik kullanın, aspur tarzı farklı yemler denemeye çalışın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Trifuculan’ı ve sulphamezatini ne kadar süre ve ne oranda kullandınız ?
Selçuk bey abi triflucanı ilk ağzına sabah akşam bir damla olarak 5 gün verdim 15 gün sonra tekrar bu sefer suluğuna 4 damla 3 gün verdim sulphamazetine ise 3 gün 3 damla şeklinde verdim yararı olmadı şimdi biraz zaman geçsin mikostatin vermeyi düşünüyorum

Sindirim sistemi yararlı mikro organizmalar ölmüş ve bu yüzden sindiremiyor olabilir, kuş kumunu yemeye alıştırın, ve prebiyotik kullanın, aspur tarzı farklı yemler denemeye çalışın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kumu çok yiyor zaten normalden fazla aspur probiyotik hepsini denedim ama sonuç yok aynı

Kum çok yiyorsa D vitamini eksikliği yaşıyor olabilir. D vitamini takviyesi yapın. Trifuculan kullanmışsınız zaten mikostatin kullanmayın. Aynı etkiye sahip ilaçlar çünkü. Hatta ben olsam ilaç da başlamam. Sadece ense derisine bir damla vilmectin damlatın. 5 gün suyuna 100 CC’ye 6 damla sirke katın ve 4. Gün Kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin.

Kum çok yiyorsa D vitamini eksikliği yaşıyor olabilir. D vitamini takviyesi yapın. Trifuculan kullanmışsınız zaten mikostatin kullanmayın. Aynı etkiye sahip ilaçlar çünkü. Hatta ben olsam ilaç da başlamam. Sadece ense derisine bir damla vilmectin damlatın. 5 gün suyuna 100 CC’ye 6 damla sirke katın ve 4. Gün Kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin.
Abi zaten sirkeli su yaptım verdim etkisi hiç olmadı d vitamini takviyesi yapmadım hangi marka vitamin önerirsiniz bana birde vilmectin ne için kullanılıyor

Geri