Karadeniz Pet

Dışkıda yem,kusma,hafif ishal belirtileri

Pıtırxx

Yeni Üye
Yeni bir muhabbet kuşu aldım.Alalı bir ay oldu aldığımda 45 günlüktü. Gayet sağlıklı görünüyordu. Dışkısında,yemesinde içmesinde hiçbir sorun yoktu,gayette hareketliydi. Bize de kısa sürede baya alıştı çok sıcak kanlı bir kuş vaktinin çoğunu kafes dışında geçiriyor. Ama yaklaşık 3-4 gün önce ishaldi.dışkısı biraz suluydu ve biraz sarı.sonrasında dışkısında bütün halde yemler çıktı. Sindiremediğini düşünüp kum alıp verdim bir de aspur verdim ama yem çıkma durumu biraz düzelse de ishali bazen düzeliyor bazen hala ishal. Dün gece de sesine uyandım ve kusuyordu. Yemleri bütün bütün kustu. Bütün kursağini boşalttı sanırım. Ne yapmam lazım nesi var anlamadım. Elimden hiçbir şey gelmedi o haldeyken. Yaşadığım yerde kuşlardan anlayan veterinerler yok ve elimden bir şey gelmiyor. :((( Hala çok hareketli omzundan inmiyor. Çok sıcak kanlı oynamayı çok seviyor.

Bu arada şunu da söylemem gerektiğini farkettim geldiğinde çok küçüktü ve sadece ak darıları yiyordu diğerlerini bırakıyordu.Yeni yeni diğer yemleri de yemeye başladı.Yaklaşık 10-15 gündür tüm yemleri kırabiliyor.

Dışkıda yem ve sarı ishal ecoli'de görülür ama kusma pek görülmez. Dışkılarının resmini eklermisin, birde hangi marka yem kullanıyorsun?

Dışkıda yem ve sarı ishal ecoli'de görülür ama kusma pek görülmez. Dışkılarının resmini eklermisin, birde hangi marka yem kullanıyorsun?
Yemin markası çok bilindik bir marka değildi şuan hatırlayamadım yerel bir marketten ambalajlı bir şekilde almıştım. Yem olarak ne önerirsiniz yemini de değiştirmeyi düşünüyorum da. Resim ekleyemedim bu arada :/

Yemin markası çok bilindik bir marka değildi şuan hatırlayamadım yerel bir marketten ambalajlı bir şekilde almıştım. Yem olarak ne önerirsiniz yemini de değiştirmeyi düşünüyorum da. Resim ekleyemedim bu arada :/

Resimleri bir resim upload sitesine yükleyin linkini atın. Yemini bir tabağa döküp onunda resmini çekip atın. Yem olarak garden mix (sade meyvesiz balsız) yada bonnie kullanabilirsiniz.

Resimleri bir resim upload sitesine yükleyin linkini atın. Yemini bir tabağa döküp onunda resmini çekip atın. Yem olarak garden mix (sade meyvesiz balsız) yada bonnie kullanabilirsiniz.
https://imgyukle.com/i/nw3Uyh
Yakın zamanda almayı düşünüyorum önerdiğiniz için teşekkürler. Burada dışkıları normal. Ama dün kötüydü baya .Kırmızı yemli olan eğer dünkü gibi olursa onun da fotoğrafını atarım.

E colinin en büyük belirtisi yeşil sulu dışkıdır. Yeşil sulu dışkı yapıyor mu

Yanlış biliyorsun. Ecoli sarı sulu dışkıdır. Yeşil sulu olan salmonella dışkısıdır.

https://imgyukle.com/i/nw3Uyh
Yakın zamanda almayı düşünüyorum önerdiğiniz için teşekkürler. Burada dışkıları normal. Ama dün kötüydü baya .Kırmızı yemli olan eğer dünkü gibi olursa onun da fotoğrafını atarım.

Resimler kaldırılmış sanırım başka bir siteye yüklermisin açılmıyor çünkü.

Yanlış biliyorsun. Ecoli sarı sulu dışkıdır. Yeşil sulu olan salmonella dışkısıdır.

Salmonella nında e colinin de belirtilerinden biri yeşil sulu diskidir.

jKc66o.jpg
bu yemi

nw3lOo.jpg
nw3q4M.jpg
bunlar da dışkı kafesi özellikle hastalandıktan sonra sürekli temizlediğim için fazla dışkı bulamadım. Son fotoğrafta dışkıda yem var mesela

Yemi değiştirin ve kaliteli bir probiyotik alıp hafatada 2 defa kullanın. Birde polivit vitamin şurubu alın bunuda 2-3 haftada bir suluğuna 4-5 damla damlatıp verin. Kuşun cereyanda kalmadığından emin olun üşütmesin. Şuan için başka birşeye gerek yok. Bunları yaptıktan sonra eğer kusma ve dışkıda yem sorunu olursa tekrar yazarsınız.

Yemi değiştirin ve kaliteli bir probiyotik alıp hafatada 2 defa kullanın. Birde polivit vitamin şurubu alın bunuda 2-3 haftada bir suluğuna 4-5 damla damlatıp verin. Kuşun cereyanda kalmadığından emin olun üşütmesin. Şuan için başka birşeye gerek yok. Bunları yaptıktan sonra eğer kusma ve dışkıda yem sorunu olursa tekrar yazarsınız.
Probiyotik olarak ne önerirsiniz?

Geri