Karadeniz Pet

Dışkısı hakkında

Askim

Yeni Üye
Eve geldiği gün ilk 2 fotoğrafta ki gibiydi .
5 gün sonra ki ise son attığım fotoğrafta ki gibi sizce düzelme varmi biraz yeşilimsi diskiliyor . hergun düzenli kontrol etmeye çalışıyorum.. sorun var mı sizce
20171112_105643.jpg
20171112_104251.jpg
20171116_184547.jpg

Merhaba,13 gün evvel muhabbet kuşu edindik.Petshoptan geldiğinde kafes dibinde iki ayak üstünde tüyleri kabarık uyukluyor,yemlik başından ayrılmıyordu.Ve sürekli ishaldi.
Ertesi gün bir hastalığı olduğuna kanaat getirerek destek almak için yakınımdaki bir kuşçuya gidip sordum.
Kakasinin ve kuşun fotolarini gosterdigimde bana kurumaya başladığını söylediler.vitamin ve mineral aspur yulaf tohumu ver dediler.
Araştırmalarım sonucu Biteral kullandım 8gün.ilacın ikinci günü tüneğe çıkmaya başladı.Keyiflendi.
Kaka normale dönmeye başladı.2 günde probiyotik verdim.Ama ara ara hala popoya yapışan kaka ile karşılaşıyorum.Günde 2-3 kere.
Tamamen nasıl gecireceğim yapışma olayını bilemedim.Kuşum 3 aylık ve erkek.sade yem yemeyi tercih ediyor.Diğer bütün yemleri yemlikten atıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Muhtemelen yavru olduğu için kıramadığı yemleri atıyordur. Aspur kırılması en kolay yemdir. Siz yine de diğer tohumlardan da azar azar katmaya devam edin. Probiyotik uygulamasına, vitamine devam edin. Suyuna iki günde bir birkaç damla sirke katın. Devamı halinde burada fotoğraf paylaşın.

Teşekkür ederim ama takviyeleri gün günmü veriyim peki?
İki gün suyuna sirke,diğer iki gün vitamin,sonra probiyotik....gibimi devam ediyim.

Sadece yem ile besleme bebe buskivisi ve haslanmis yumurtanın sarısıni ez çok az ılık su ile karıştır mama kıvamına getir şırınga ile yavruyu besle vitamine takviyede yapmış olursun
Teşekkür ederim ama takviyeleri gün günmü veriyim peki?
İki gün suyuna sirke,diğer iki gün vitamin,sonra probiyotik....gibimi devam ediyim.

Probiyotik ile vitamini beraber verebilirsiniz. Vitamini abartmayın yeter. Sirkeli suyu şimdi verin, gece suluğu alın, sabah erken saatte taze suyu vitamin probiyotik ile verin. Haftada iki-üç defa vitamin, diğer günlerde ise probiyotik veya sirkeli su vermenizde sakınca olmaz

Geri