Karadeniz Pet

Dışkısı Poposunda Kalıyor

Can Bey

Meraklı Üye
Dişi kuşun poposunda dışkısı kalıyor 2 gündür elime alıp ıslak mendil ile yavaşça temizliyorum. nedeni ne olabilir ne yaapayım ?

dışkısının fotosu yollasana

ıslak mendili attım maalesef dışkısının renginden herhangi bir anormalik göremedim ben ama sanırım zorlanacak yapıyor dışkısını oda yapışıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:26 -->-> Daha önceki mesaj 23:07 --

Avidiarenin ishal iilacı var ondan vereyim diyorum suyuna damlatıyım fakat erkek hasta değil oda içerse bir şey olurmu ?

Kusuna haslanmis patates verebilirsin ya da suluguna birkac damla cay damlat ;)

Dışkı rengi normal zaten poposuna yapışmış olduğu için sıvılık yok katı rengi ise normal

İki gündür süren katı ve rengi normal dışkı demişsin.Sürekli mi silmek zorunda kaldın ara ara mı?

Iki gündür akşamları sadece

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hemen ilaç verme derim. Dışkı bulaşması ishalle olur diye biliyoruz ama normal diyorsun.Tecrübeli değilim sadece fikrimi söylüyorum. Aspur verip biraz daha gözlemlerdim yerinde olsam.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 21:08 --

Keşke fotosu olsaydı dışkının. Katı ise poposuna azıcık zeytinyağıda sürebilirsin. Avidiare ishali geçirmek için değil mi? Ekleyebiliyorsan foto ekle tecrübeli yorumları bekle derim.

bende aynı problemı yasadım kuş ceyranda kaldığın da üşüyormuş o yüzden öyle oldugunu öğrenmstım snra vitamın kullanmamı önerdıler kullandım kuşun hiç bir sorunu kalmadı

Bugün baktım az yine olmuş bu sefer resmini çektim elimden geldiğince net çektim sizce varmı bir sıkıntı dışkısında ?
b4b75d205085d5ab7d72bdc961233f4b.jpg

bana poposuna değil de oradaki tüylere yapışmış gibi geldi. benim kuşlarda da oluyo bazen. eğer izin verirse ordaki tüyleri biraz kısaltabilirsiniz. banyo verebilirsiniz ortam sıcaksa. ama benim kuşların böyle olunca ya kendisi düşüyo ya da kuş kendisi hallediyo. bence bi sıkıntı yok endişe etmeyin. bırakın öyle. biraz zaman geçince çok birikirse dışkı o zaman müdahale edersiniz.

benim bir kusumun da boyle sorunu vardi. kusu aldigim uretici; yedigi tohuma bir damla zeytinyagi damlatip, iyice karistirmami onerdi. Denedim faydasini gordum.

elimle temizlemedim artık kuş elime alınca korkıuyor zaten ürkütmeyeceğim. Şimdi evde ayçiçek yağı var yarın zeytinyapı alıp denerim dediğinizi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:22 -->-> Daha önceki mesaj 23:20 --

Kuşu 2 gündür elime alıyorum diye yuvalığa gimez oldu :(

Iki gündür akşamları sadece

Yani pop tüylerine yapışıyor anüs kısmına denk gelmiyorsa sorun etmeyiniz,ayrıca ishal de değil diyorsunuz çok problem olacağını düşünmüyorum siz takip edin bakalım

Geri