Karadeniz Pet

Dizayme 256

Ceren S.

Paylaşımcı Üye
Merhaba, şu an kullanmıyorum ama bugün aldım bu ürünü. Diazyme 256 adlı ürünü muhabbet kuşlarımız için ne kadar kullanmalıyız, bilgisi olan var mı? Yarım suluğa mercimek kadar kullanmak yeterli olur mu?

ve ne işe yarar bunuda paylaşalım

diyazm 256 sindirim düzenleyicidir.kuşların yemden mamadan vs.. tam olarak faydalanmasını sağlar. kuru mamada her 100 gr için 4 gram kullanılır (2 çay kaşıpı kadar )

İnsan için kefir neyse, kuşun içinde dizaym256 odur,doğal probiyotikler(yararlı bakteri) ve enzimler içerir.. İnsan kefirsiz yaşar ve ürermi evet,kuşunda dizaym256 olmadan yaşar ürer ama varlığında bir başka yaşar,sürekli kullanımda ebeveyn ve yavru kuşlardaki farkı rahatlıkla gorebılırsın.. Sindirim sistemini düzenler stres giderir verimi arttırır bağışıklıgı guclendırır.. 1lt suya 2-3 gr olcak sekılde kullan,su 1 gunden fazla durmasın sonucta ıcınde bakterıler var bu sıcaklarda urer cogalır suyu bozarlar..

Güçten kuvvetten düşen kuşların vücudunda yararlı bakteriler üretmesini sağlar.. gelişimi daha saglıklı olur.

guzel faydalı bı maddeymıs fıyatı nedır ?

250gramı 17-18tl birsey olması lazım.. Her kümese lazım olan birsey

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Tek veya çift besleyenler için 100 cc sulukta ne kadar kullanmak gerekir? Yanlış birşey yapmayalım. Gerçi doz aşımı olmadığı söyleniyor ama herşeyin fazlası zarar. 100 cc hacminde bir suluk için kullanılması gereken miktar nedir?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:02 -->-> Daha önceki mesaj 00:01 --

Bu arada adını yanlış yazmışım, ilk kez karşılaşan arkadaşlar için düzeltiyorum: Diazyme 256.

üstünde zaten nekadar kullanılacağı nasıl kullanılacağı yazıyor ona göre kullanmak gerek bence

Üzerinde yazan oranlar kümesler için sanırım, 1000 gram su için 2,5 gr demiş. 100 cc suluklar için 0.25 gr ama 0.25 gr'ı ölçme olanağım olmadığı için nasıl kullanacağımı sormuştum. Silme çay kaşığı yarısı mı yoksa çay kaşığı ucu mu ya da buğday tanesi mi...Bir çok farklı şekilde tarif ediliyor toz ilaç için gram ölçekleri. Diazyme i daha önce suya kullanan varsa hangi oranda verim aldı merak ediyorum, ben de ona göre kullanacaktım.

Kuşunuzda hastalık, tüy değişimi, stres v.b durumlar söz konusu değilse, normal bakım ve koruma olarak haftada 1 gün (2 kuş için) hazırlanan mamaya 1 çay kaşığı haftanın diğer 1 günüde orta boy suluga çay kasıgının ucuyla çok az verebilirsiniz ben öyle yapıyorum.. antbiyotik tedavi sonrası yada herhangi bir hastalık tedavi sonrası,üreme dönemi sonunda kuşları dinlendirmeye aldıgınızda,tüyde iken,yarısmalardan sonra,yolculuk v.s gıbı durumlarda bu miktarı biraz arttırabilirsin.. örnek haftada 2 gün veriyodun normalde 1 suyuna 1 mamasına, özel durumlarda bunu haftada 3e cekebıırsın.. ben böyle kullanıyorum.. üretim kuslarında bira mayası dizaym256 ve ferti-vit olmazsa olmazlardan bence..

bir yerden alıntı

DI-A-ZYME 256 isimli ürünü bizler haftada 2-3 defa kullanıyoruz. Kullanım şekline gelince 1 kg yemi öncelikle 1 yemek kaşığı sıvı yağ ile nemlendirmek suretiyle karıştırıyoruz. Daha sonra yağ ile bulaşan bu yeme 1 tatlı kaşığı Probiotik ilave etmek suretiyle tekrar karıştırıp toz halindeki ürünün yeme yapışmasını sağlıyoruz. 10-15 dakika kadar yemi beklettikten sonra kuşlarımıza veriyoruz. Aynı yeme bira mayası,toz mineral vb.gibi vermek istediğimiz başka ürünleride katabiliriz.
Hatta ilaçları ve vitaminleri dahi kuşlarımıza yarış zamanı sularına değilde bu yöntemle yemlerine veriyoruz. Zira kuşlar ilaçlı suyu pek fazla içmek istemiyor dolayısıyla üründen yararlanma oranları düşüyor.Ancak yeme verilen hiçbir şeyi reddetmediklerini gözlemledim.