Karadeniz Pet

Dostum Limonun Geceleri Kusması

Dodobey

Yeni Üye
Arkadaşlar selam. 2.5 yaşında sevimli dostum limon şubat 2022 den beri geceleri kusuyor. Gündüz hep kafesinin dışında oynuyor uçuyor kuşlara camdan ötüyor ama gece olunca kusma başlamadan yarım saat önce halsizleşiyor kustuktan 10-15 dakika sonra da düzelmeye başlıyor. Kaç tane yem markası değiştirdim, su markası değiştirdim kafesini oyuncaklarını değiştirdim yine aynı. Şubattan mayısa kadar neredeyse her gün bu şekildeydi. Mayıstan sonra veterinerin vermiş olduğu son ilaçta (toz antibiyotik) düzelmeye başlar gibi oldu ama yinede 10-15 günde bir gene kusuyordu. Ağustosun 15inden beri yine aynı şekilde geceleri kusmaya başladı. 4-5 gün kusmadığı oldu tekrar kusmaya başladı. Veterinere tekrar götürdüm mide koruyucu bir ilaç önerdi birde eski verdiği antibiyotiği. İlk önce ilacı içirmemi tavsiye etti. Antepsin şurup kullanan oldumu bu tür vakalar için ? Birde neden kusuyor veteriner sebebini belirtmedi.

Ayrıca eklemek isterim sahiplendiğim günden beri kuyruk oynuyor nefes alıp verirken veterinere sorduğumda normal olduğunu iletti. Ayrıca son 2 gündür ses biraz hırıltılı bundan kaynaklı kafesten çıkarmıyorum sıcak tutuyorum suyuna sarımsaklı su, probiyotik ekledim. Gün içinde vitamin takviyesi de vereceğim.

Dışkı resmi tünekte video ve kusma halini video olarak yüklemeye çalıştım ama dosya büyük demektedir. Bunun için dosya yükleme sitesini kullandım. Linkten izleyebilirsiniz.

Kursak mantarından süplendim gün içerisinde yemesi içmesi nasıl neşesi yerinde mi hareketli mi ?
Bir de kötü bir koku olur genelde kursak mantarında yem kusarken farkediliyor

Geri