Karadeniz Pet

Dün Yumurta yaptı ama yuvada durmuyor

küb_ra

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba kuşum yumurta yaptı dün yumurta yuvada ama kuş çoğu zaman kafeste yuvada durması gerekmiyor mu ? Birde sanki daha var yumurta poposunun üstü tümsek ve nefes hızlı alıyor
Ve ikiside nerdeyse hep ötüyor kapıda bekliyor salayım diye.
Ne yapmam gerekiyor şuan ?

Salmayın.
Yumurtaların devamı gelecektir normalde kuşlar 2. 3. yumurtadan sonra yatıyor.

2 yumurta oldu şuan artık daha çok yuvada oturuyor talaş koymalı mıyım altına ? Birde erkek kuş çok fazla ötüyor nerdeyse hiç susmuyor normal mi bu acaba

2 yumurta oldu şuan artık daha çok yuvada oturuyor talaş koymalı mıyım altına ? Birde erkek kuş çok fazla ötüyor nerdeyse hiç susmuyor normal mi bu acaba
Evet normal. Bir avuç talaş ekleyebilirsiniz(isteğe göre) ileride mecburi yuva malzemesi koymak. Eğer talaşları atarsa hiç ellemeyin

Evet normal. Bir avuç talaş ekleyebilirsiniz(isteğe göre) ileride mecburi yuva malzemesi koymak. Eğer talaşları atarsa hiç ellemeyin
Peki talaşın koyulması mecburi ne zaman oluyor ya ilk defa böyle bişey yaşıyorum bilmiyorum hiçbir şey kusura bakmayın
İnternete de güvenemiyorum her site farklı bir şey söylüyor

Talaşı önceden koyman gerekirdi. Şimdi fazla miktarda koyarsan talaşı istemezse atarken yumurtaları kırabilir.
1 tatlı kaşığı kadar serperek at. Yavrular çıkmaya başlayınca ilave edersin her gün miktarı arttırarak. Kuluçka süresinde fazla talaşa gerek yok.

Talaşı önceden koyman gerekirdi. Şimdi fazla miktarda koyarsan talaşı istemezse atarken yumurtaları kırabilir.
1 tatlı kaşığı kadar serperek at. Yavrular çıkmaya başlayınca ilave edersin her gün miktarı arttırarak. Kuluçka süresinde fazla talaşa gerek yok.
Anladım çok teşekkürler o kadar ani oldu ki bilmediğim için koyamadım