Karadeniz Pet

durumu nedir acaba ?

BİLALUYSAL

Yeni Üye
merhaba herkese ben yalovada yaşıyorum ailem istanbulda yaklaşık 1.5 yaşında böyle bir muhabbet kuşumuz var. şu sıralar babam normal davranmadığını söyledi gagaasıda kahverengi olunca kızışma geldi aklıma çiftleştirmeyle ilgilenebilcek zamanları yok pek. ne yapılabilir nasıl üstesinden gelinir tüy döküyor ve agresif davranıyor.

Son düzenleme:
bence eş almalısınız kuşunuza vakti gelmiş geçiyor eğerki ilgilenemiyorsanız strese girmiştir dişiler genellikle agrasif olurlar

yok. ilgiyi hiç eksik etmiyoruz. evde herkes çok sever hiç kafese falan girmez zaten ama bu aralar yanına yaklaşılmıyor. önceden beridir muhabbet kuşu besliyoruz ama hiç çiftleştirme konusunda bilgim yok nedir nasıl yapılır ? o yüzden babamda biraz çekingen kaldı duruma.

o zman kızışmış zaten belli kuşa eşini kendi seçme şansı tanıyın hiç bir sıkıntı olmaz bence foruma bakın zaten çiftleştirmeyle ilgili sıkıntılı durumlarda forumdaki arkdaşlarda yardımcı olacaktır benden bu kadar inşallah tez zamanda sıkıntıyı atlatrısınız

kızışma süresi ne kadar sürüyor ? yani ekipman eş bulmak için ne kadar sürem oluyor ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:53 -->-> Daha önceki mesaj 01:52 --

hocam kendisine nasıl seçtireceğim ? kusura bakmayın hep soru soru ama çiftleştirme konusunda sıfırım diyebilirim

kızışma süresi ne kadar sürüyor ? yani ekipman eş bulmak için ne kadar sürem oluyor ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:53 -->-> Daha önceki mesaj 01:52 --

hocam kendisine nasıl seçtireceğim ? kusura bakmayın hep soru soru ama çiftleştirme konusunda sıfırım diyebilirim

Kardesim, disi kusun zaten kizismis, yanina kendi yaslarinda ceresi koyu mavi renkli guzel bir erkek kus almalisin. En buyuk sorun es tutup, tutmayacagi konusu cunku bazen birbirlerini begenmiyorlar... Bunun icin yapacagin disiyi, erkek kuslarin oldugu bir kafese atiyorsun hangisi ile anlasirsa (opusme, kasima vb. ) onu aliyorsun. Gerisini yine konusurz eger karar verirse. Bu arada istanbul'da cok guzel kuslari olan ustalarimiz var. Onlarla da konusabilirsin, yrdimci olurlar

Bu arada disi kus cok guzel masaallah...

Son düzenleme:
kuşu al petshoba git orda yetişkin kuşların içine at hangisyle anlaşırsa onu al zaten anlarsın biribrini kaşır yem kusar öpüşür kızışmış zaten hemen geçmez bayağı bir süren var maşallah yada istanbuldaysan forumda üretici arkadaşlar ustalar var onlarla irtibata geçersin sana güzel bir şekilde yardımcı olurlar petshoplar biraz sıkıntılı olabiliyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:00 -->-> Daha önceki mesaj 01:58 --

Kardesim, disi kusun zaten kizismis, yanina kendi yaslarinda ceresi koyu mavi renkli guzel bir erkek kus almalisin. En buyuk sorun es tutup, tutmayacagi konusu cunku bazen birbirlerini begenmiyorlar... Bunun icin yapacagin disiyi, erkek kuslarin oldugu bir kafese atiyorsun hangisi ile anlasirsa (opusme, kasima vb. ) onu aliyorsun. Gerisini yine konusurz eger karar verirse. Bu arada istanbul'da cok guzel kuslari olan ustalarimiz var. Onlarla da konusabilirsin, yrdimci olurlar

Bu arada disi kus cok guzel masaallah...

ben yazana kadar yazmışsın gerekeni :)

teşekkür ederim hakan abi.. halledeceğim en kısa zamanda. ilgilenen herkese teşekkür ederim

kuşu al petshoba git orda yetişkin kuşların içine at hangisyle anlaşırsa onu al zaten anlarsın biribrini kaşır yem kusar öpüşür kızışmış zaten hemen geçmez bayağı bir süren var maşallah yada istanbuldaysan forumda üretici arkadaşlar ustalar var onlarla irtibata geçersin sana güzel bir şekilde yardımcı olurlar petshoplar biraz sıkıntılı olabiliyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:00 -->-> Daha önceki mesaj 01:58 --

ben yazana kadar yazmışsın gerekeni :)

Aynen hocam dusunceler ayni :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:04 -->-> Daha önceki mesaj 02:03 --

teşekkür ederim hakan abi.. halledeceğim en kısa zamanda. ilgilenen herkese teşekkür ederim

Rica ederim kardesim ne demek, karar verirsen gene konusalim, yardimci olurum elimden geldigince...

Eger yumurtlayacaksa dahada gergin olucak, kafesten cikmayacak, ben yulaf verdim, yulaftanmi gecti yoksa kendiligindenmi emin degilim ama bence yarari oldu. Kafeste sadece yem olsun, mama tarzi seyler verme, gaga tasinida ihmal etme derim. Nette oyle yaziyor.
Es konusuna gelince ben haline uzulup es aldim cunku fazla yumurtlayip olebilme riski varmis. Petshoplarin temizliginede guvenmedigimden begendigim kusu eve getirip anlasmalarina bakiyorum, 1. İle anlasamadilar simdi 2. Kusu deniyoruz. 1. Kusta, yumurta doneminde oldugundan hic anlasamadi, simdikiyle en azindan kavga etmiyolar. Eslesirlerse eger kusla eski iletisim kalmaz diye dusunuyorum. Boylede bir sorun var.

Geri