Karadeniz Pet

Düzelmeyen ishal, çıkmayan tüyler ve garip ağız hareketi.

Sodyum, klorür, potasyum, magnezyum ve kalsiyum, vücuttaki temel elektrolitlerdir. Elektrolitler sinir iletimi, kasların kasılması, sıvıların taşınması ve denge gibi birçok biyokimyasal olayda önemli bir rol oynar. Su ve mineral tuzu kaybına bağlı bir rahatsızlık olan elektrolit eksikliği, aşırı terleme, kusma ve ishal durumlarında ortaya çıkar. Yani elektrolit eksikliği genellikle sıvı kaybı ile paralel bir şekilde ilerler.

Probiyotikler bağırsaktaki organizmaların doğal dengesini (mikroflora) sağlayan bakterilerdir. Probiyotik dediğimiz bu canlı mikroorganizmalar midemizin güçlü asit ortamında yaşamlarına devam ederek bağırsaklarımıza ulaşırlar, bağırsak duvarına yapışıp ürerler.
ALINTIDIR.
Veterinere gidicem ama buradaki veterinerler kuşlardan pek anlamıyor. Dediğiniz yöntemler eğer kuşumu tedavi için gerekliyse hemen bugünden yapmaya başlıyim dediğim gibi geçen gittiğim veteriner sadece Bi antibiyotik verdi 5 gün kullandım ve hiç Bi işe yaramadı bu gibi ishal vakalarında bu yöntemler kullanılıyorsa hemen başlıyim o zaman

Peki verdiği antibiyotiğin adını biliyor musunuz? Genellikle pek bilgileri olmadığı için, son derece geniş spektrumlu ve etkisi düşük olan antibiyotikler verirler. Benim bahsettiğim ilaç, yalnızca sindirim sistemi üzerinde etkili

Peki verdiği antibiyotiğin adını biliyor musunuz? Genellikle pek bilgileri olmadığı için, son derece geniş spektrumlu ve etkisi düşük olan antibiyotikler verirler. Benim bahsettiğim ilaç, yalnızca sindirim sistemi üzerinde etkili
Malesef bilmiyorum sormayı da unuttum ama dediğiniz gibi sanırım etkisi düşük bi antibiyotik verdi. Kuşum neredeyse 3 senedir bizimle eskiden yerinde duramazdı şimdi sürekli uyuyor düzelmesini çok istiyorum yani dediğiniz tedaviye başlamam uygun olur mu şimdi Bi veterinere gidip sadece sözlü bi şekilde danışıcam.

Bence de sözlü olarak danışın. Kuşu boşuna yormayın. Dışkı fotoğraflarını gösterin. Baktınız anlamıyor, benim bahsettiğim ilaç ve takviyeleri isteyin. Bir şekilde bu kuşun tedavi edilmesi lazım. Ben de daha önceden benzer durumda veteriner tarafından tavsiye edilmiş, tecrübe edilmiş bir tedavi öneriyorum. %100 iyileşir diyemem çünkü bahsettiğiniz rahatsızlık çok uzun süredir mevcut.

Bence de sözlü olarak danışın. Kuşu boşuna yormayın. Dışkı fotoğraflarını gösterin. Baktınız anlamıyor, benim bahsettiğim ilaç ve takviyeleri isteyin. Bir şekilde bu kuşun tedavi edilmesi lazım. Ben de daha önceden benzer durumda veteriner tarafından tavsiye edilmiş, tecrübe edilmiş bir tedavi öneriyorum. %100 iyileşir diyemem çünkü bahsettiğiniz rahatsızlık çok uzun süredir mevcut.
Anladım. Bu takviyelerin kullanımında kötü bi etkisi var mı peki

Önerebileceğiniz marka olarak probiyotik ve elektrolit var mı?

Cesamolin adlı ilaç, uygun doz ve sürede kullanıldığında herhangi bir yan etkisi yok. Diğerleri zaten sadece takviye. Yan etkisi olmaz

Sulphamezathine suluğa 6-8 damla 5 gün. Multivitamin 3 gün, Probiyotik 3 gün. Hepsi hergün taze. Tüyü atlatınca aynı kürü tekrar yapınız.
Çok teşekkürler yorumunuz için. Multivitamin ve probiyotik olarak Bi öneride bulunabilir misiniz? Ve Sulphamezathine suluğuna damlattığım zaman multivitamini nasıl kullanmam gerek ve aynı zamanda probiyotiği nasıl kullanıcağımı da bilmiyorum :/ kusura bakmayın böyle sürekli soruyorum bilgim olmadığı için ama cevaplarsanız çok sevinirim.

Önerebileceğiniz marka olarak probiyotik ve elektrolit var mı?
Probiyotik: Röhnfried entrobac
Elektrolit: Röhnfried elektrolit 3plus
Ancak bunlar biraz pahalıdır ve tek kuş için çok gelir. Yine veterinerden isteyin. Elindekilerden bölüp ihtiyacınız kadar olanı verebilir belki. Ya da bütçenize uygun başka bir marka alabilirsiniz. Multivitamin olarak da Gervit W veya hipraminchok alabilirsiniz

Probiyotik: Röhnfried entrobac
Elektrolit: Röhnfried elektrolit 3plus
Ancak bunlar biraz pahalıdır ve tek kuş için çok gelir. Yine veterinerden isteyin. Elindekilerden bölüp ihtiyacınız kadar olanı verebilir belki. Ya da bütçenize uygun başka bir marka alabilirsiniz. Multivitamin olarak da Gervit W veya hipraminchok alabilirsiniz
Peki bu söyledikleriniz uygularken mesela Sulphamezathine suluğuna uyguladığım gün multivitamini o gün uygulayacak mıyım uygulayacaksam aynı anda nasıl uyguluycam probiyotik de suluğuna mı karıştırılıyordu? Cahilliğim için kusura bakmayın :(

Ürünlerin uygulama şekli ve dozu üzerinde yazar. Ben beraber kullanılmaları taraftarı değilim. Bazı arkadaşlar birlikte kullanılabileceğini söylüyor. Benim önerdiğim ilacın kullanım şeklini yazdım. Sulphamezatin kullanacaksanız, geceden suluğu çekip sabah taze hazırlayıp verir, bir saat sonra tekrar çeker öğlen vitaminli, probiyotikli suyu verirsiniz. Ancak ben şu an için bu yöntemi tavsiye etmiyorum çünkü uzun süreli ishal ve dehidrasyon yaşanmış. Bu kadar uzun süren rahatsızlıkla beraber sindirim sisteminde kalıcı hasar meydana gelmiş olabilir ve siz halen vakit kaybediyorsunuz

Kusunuza ilk once 3 gun ilac tedavisi yapin 3. Gunden sonra vitamin ve prebiyotik takviyesi yaparak ilac la yok edilen bakterilerin yararli olan kismi i geri kazandirin uzunca bir sure prebiyotik takviyesine devam edin probiyotik olarak diaeyzm 256 alabilirsiniz vitamin olarak da muta vit nekton s olabilir zaten ilac ismini ayhan bey ve suleyman bey vermis ayni zamanda ara ara kusa gazi alinmis maden suyu verebilrsibiz sulukdan 5 de bir oraninda katistirarak

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

T
Kusunuza ilk once 3 gun ilac tedavisi yapin 3. Gunden sonra vitamin ve prebiyotik takviyesi yaparak ilac la yok edilen bakterilerin yararli olan kismi i geri kazandirin uzunca bir sure prebiyotik takviyesine devam edin probiyotik olarak diaeyzm 256 alabilirsiniz vitamin olarak da muta vit nekton s olabilir zaten ilac ismini ayhan bey ve suleyman bey vermis ayni zamanda ara ara kusa gazi alinmis maden suyu verebilrsibiz sulukdan 5 de bir oraninda katistirarak

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]
Teşekkürler hepinizin yorumları için Bi veterinere bağlantı içindeyim bu ilaçları ya da alternatiflerini sipariş ettiricez

Çok teşekkürler yorumunuz için. Multivitamin ve probiyotik olarak Bi öneride bulunabilir misiniz? Ve Sulphamezathine suluğuna damlattığım zaman multivitamini nasıl kullanmam gerek ve aynı zamanda probiyotiği nasıl kullanıcağımı da bilmiyorum :/ kusura bakmayın böyle sürekli soruyorum bilgim olmadığı için ama cevaplarsanız çok sevinirim.
Yazılan sıra ile 5 gün bitince 3 gün o bitince 3 gün toplam 11 gün. Aynı anda yazılmamıştır. Sırayla teker teker.

Tekrar merhaba
Kuşum için dediğiniz tavsiyeleri yapıyorum sülphamezathine aldım ve bugün kullanımının 2. Günü günlük 6 7 damla suyuna koyuyorum ama sülphamezathinei kullanmadan 2 gün önceden beridir dışkıları bu şekilde rengi çok açık yeşil ve kuruyınca rengi biraz beyaza dönüyor gibi sebebi nedir?
20180707_235610.jpg

20180707_235618.jpg

Bir de sülphamezathinei kullanmadan önce elma sirkesi kullanmıştım 5 gün 3 gün ara verdikten sonra şimdi 5 gün sülphamezathine kullanımı kuşuma ağır gelir mi? 3 4 gün kullanımdan sonra kuşa multivitamin ve probiyotik takviyesi yapıp sonra tekrar sülphamezathine devam etsem nasıl olur sizce?
Tavsiyeniz nedir ve bu dışkıların böyle olması normal mi?

İlacı 5 gün kullanın, sonra duruma göre hareket edilir. Sık sık taban temizliği yapmayı ihmal etmeyin, yarın ve ilacın bitiminden bir gün sonra genel temizlik yapın.

İlacı 5 gün kullanın, sonra duruma göre hareket edilir. Sık sık taban temizliği yapmayı ihmal etmeyin, yarın ve ilacın bitiminden bir gün sonra genel temizlik yapın.
Tabandaki kağıdı her gün değiştiriyorum ve tabanlığı da yıkıyorum dediğiniz gibi kafesi genel bir temizlik de yapıcam. Sipariş verdiğim probiyotik elime ulaştı ama multivitamin henüz gelmedi.

Geri