Karadeniz Pet

Eğitebilirmiyim?

Osman Bdk

Yeni Üye
2 yavru erkek muhabbet kuşum var. Eğitmek için ne yapmalıyım. Tek olduğunda daha iyi alıştığını biliyorum. Görünce dayanamadım. Diğerini de aldım. Nasıl eğitmem gerek. Ayırıp farklı odalara mı koymam gerek. Yoksa ikisini yan yana eğitebilirmiyim. Elime alışkın ikiside kafese elimi koyduğumda ikiside elimden korkmadan geliyorlar. Ayrıca konu açmışken şunuda sormak istiyorum. Kafesten çıkmak istiyor ikiside. 2 gn önce çıkarmıştı. Bir tanesi uçtu ve kendini duvara çarptı. Korkuyorum yne çıkardığımda kendilerini bir yerlere çarparlar diye. Kuşları kafeste tutmam doğru mu yoksa başka bir çözüm önerebilecek olan var mı? Kanat kes filan dediler ben kesmek istemiyorum.

Sakın kanat kesme çok canice birşey. Daha tecrübeliler belki cevaplar ama 2 erkek kuş ilerde sorun olabilme ihtimali var. Tek erkek yada 1 erkek 1 dişi alsanız daha iyi olur.

2 yavru erkek muhabbet kuşum var. Eğitmek için ne yapmalıyım. Tek olduğunda daha iyi alıştığını biliyorum. Görünce dayanamadım. Diğerini de aldım. Nasıl eğitmem gerek. Ayırıp farklı odalara mı koymam gerek. Yoksa ikisini yan yana eğitebilirmiyim. Elime alışkın ikiside kafese elimi koyduğumda ikiside elimden korkmadan geliyorlar. Ayrıca konu açmışken şunuda sormak istiyorum. Kafesten çıkmak istiyor ikiside. 2 gn önce çıkarmıştı. Bir tanesi uçtu ve kendini duvara çarptı. Korkuyorum yne çıkardığımda kendilerini bir yerlere çarparlar diye. Kuşları kafeste tutmam doğru mu yoksa başka bir çözüm önerebilecek olan var mı? Kanat kes filan dediler ben kesmek istemiyorum.
Kuşları sürekli kafeste tutmayın, günde en az 2-3 saat dışarıda takılsınlar.
Bulundukları oda içerisinde sabit bir yerleri olsun. Kafes içerisinde bile odayı tanırlar. Dışarıda zaman geçirdikçe ortama ve odaya alışırlar. Son olarak oda camlarında perdeler kapalı olsun ki camı farkedemeyeceklerinden çarpabilirler.

Durum şu ki kuş henüz yavru olduğundan kaynaklı uçmayı tam öğrenmediğinden kaynaklı dışarı salarken dikkatli olmakta fayda var Allah korusun ani çarpmada kafa travması ve ölüm riski var ( ben yaşadım ) eğitme konusuna gelince kuşları sürekli omuzuna falan koy elinde yemek yedir ne bileyim yemek falan yerken sofraya koy çok tuzlu tatlı falan yemesinler ama herşeyden minikte olsa önlerine koyup kendine alıştırabilirsin ben öyle yaptım ve karı koca şuan omuzumdan aşağı inmiyorlar ki odada kaç kişi varsa hepsinin üzerinden uçup benim üzerime geliyor :)

Ekli dosyalar

• IMG_20191125_222609.jpg
    IMG_20191125_222609.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20191124_174413.jpg
    IMG_20191124_174413.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 9
Bu arada sakın ama sakın kanatlarını kesme kanatlarında kan dolaşımı az da olsa var kuşunuzun halsiz düşmesine neden olur ve size alışmaktan çok korkmasına sebep olur

Bu arada sakın ama sakın kanatlarını kesme kanatlarında kan dolaşımı az da olsa var kuşunuzun halsiz düşmesine neden olur ve size alışmaktan çok korkmasına sebep olur
Ayırıp ayırmamam konusunda ne önerirsiniz ben konuşturmak istiyorum. Sanırım siz 2 tanesine birden bakıyorsunuz eğitim aşamasında da ikisi yan yanamıydı

Geri