Karadeniz Pet

Ekmek ici

İçeriği bakımından evet zararlıdır ben verilmemesi taraftarıyım

Fazlası Demir eksikliğine neden olur. Fazla verilmesi iyi olmaz

3 4 gun de bir versem bisey olmaz degilmi gaga felci felan varmis bunlar gercekmi

Vermek istemenizdeki amaç ne onu bilmiyorum ama içeriğinde tuz ihtiva etmesi nedeniyle kesinlikle fazla oranda verilmemeli. Ayrıca İçerik olarak vitamin veya mineral açısından pek bir esprisi olmadığı gibi protein açısından da zayıftır karbonhidrat içeriği fazladır ve yağlanmaya neden olabilir. Nadiren bağırsağı yumuşatma amaçlı ıslatılarak verilebilir.
Onun yerine bulgur ıslatılarak vermek çok daha mantıklıdır. Folik asit ve Protein içerir. Demir ve vitaminler içerir. Lif oranı yüksektir dolayısıyla bağırsakları yumuşatır. Her kuşa günde yarım çay kaşığı kadar verilebilir. Hem ucuzdur da. Her gün bile verebilirsiniz sakıncası yok. Abartmamak şartıyla tabi.

Vermek istemenizdeki amaç ne onu bilmiyorum ama içeriğinde tuz ihtiva etmesi nedeniyle kesinlikle fazla oranda verilmemeli. Ayrıca İçerik olarak vitamin veya mineral açısından pek bir esprisi olmadığı gibi protein açısından da zayıftır karbonhidrat içeriği fazladır ve 8yağlanmaya neden olabilir. Nadiren bağırsağı yumuşatma amaçlı ıslatılarak verilebilir.
Onun yerine bulgur ıslatılarak vermek çok daha mantıklıdır. Folik asit ve Protein içerir. Demir ve vitaminler içerir. Lif oranı yüksektir dolayısıyla bağırsakları yumuşatır. Her kuşa günde yarım çay kaşığı kadar verilebilir. Hem ucuzdur da. Her gün bile verebilirsiniz sakıncası yok. Abartmamak şartıyla tabi.

Sevdigi icin veriyodum bir daha vermeyecegim tamam Bilgi icin sagol

Geri