Karadeniz Pet

Ele alışık kuşu ilaçlamak

Şakircan Şenşakrak

Emektar Üye
Ele alışık bir muhabbet kuşum var (elimden yem yiyor, parmağımı gösterdiğimde uçup parmağıma konuyor). Kuşu şimdiye kadar hiç avuçlamadım ama artık ilaçlamak istiyorum Bit ve diğer zararlılara karşı önlem almak açısından. Ancak sorum şu ki;
Elime alışık kuşumu avuçlamam lazım kanatlarını açmam lazım ki kanat altlarını vs düzgün ilaçlayabileyim. Bu kuşun ilerleyen zaman içerisinde elimden korkmasına neden olurmu?

Bit icin erken bir zaman yaz doneminde daha cok olur parmaginiza geldiginde ilaciniz tozsa bir parmaginizin ustune alin hafifce vucuduna oksar kasirmis gibi surebilirsiniz yada ince bez parcasi yani bayanlarin eşarplarindan bir parca keserek icine bit ilacini koyun hafif vucudunda gezdirin kucuk bas ve buyukbaslarda kullanilan bir yontemdir tavsiye ederim

yok sprey.. o yuzden avuclamam gerekecek :S ama yaza doğru martta filan yapayım ozaman teşekkürler

Spreyin uzerinde yazar ne kadar uzaklikten sıkılabilecegi direk ustune sıkıyodum hic bit derdim olmadi tahta ve pis ortam varsa bit var sizin tek kus bit olacagini dusunmuyorum onlem olarak uzerine sıkın yeterli olur

Yok kuşun hijyeni benimkinden daha iyi diyebilirim :D ben önlem almak açısından düşünüyordum ama madem öyle kuşa hiç kimyasal püskürtmeyeyim...

Geri