Karadeniz Pet

Ele gelmiyorlar

AhmetEfe

Yeni Üye
Arkadaşlar bundan 4 ay önce muhabbet kusu aldım ismi Osman onu 2 günde elime alıştirdim bazenleri çok canı sıkılıyordu kabariyordu falan bende uzulmesin diye yeni dişi kuş aldım ismini safiye koydum Osman'ın 2 günde ele alısmasina rağmen dişi hiç alismadi elimi yavasca uzatıyorum hemen kaçıyor ikisininde ele gelmesi için ne yapmaliyim

Aslında kuşlar birbirini taklit eder benimde kuşum alışık ananemin çok hırçındı götürünce benimkini geliyordu ikisidir bana birde gözlemlerimden şunu farkettim mutlaka küçük kuş büyük kuşu takip ediyor dişiniz sizin kuştan büyük olabilir mi

Aslında kuşlar birbirini taklit eder benimde kuşum alışık ananemin çok hırçındı götürünce benimkini geliyordu ikisidir bana birde gözlemlerimden şunu farkettim mutlaka küçük kuş büyük kuşu takip ediyor dişiniz sizin kuştan büyük olabilir mi
Evet olabilir çünkü safiyenin yaşıni tam olarak bilmiyorum

Zamanla alışacaktır diye düşünüyorum ben hocam. Yavaş yavaş alıştırın elinize.

Osman dediginiz hala geliyor mu ele?eğer geliyorsa safiyenin yanında Osmanla oynayın zamanla alışır.benim erkek kuşuma 2 yıl sonra dişi almıştım 2 hafta ayrı kafes ve odada onu eğittim elime gelmeye başlayınca kafes içinde erkeğin olduğu odaya koydum 1 hafta sonra aynı kafese koydum.zamanla alıştı ikiside bu duruma erkek nereye giderse dişi onu takip ediyordu dişiyi fazla eğitmeme gerek kalmadı erkeği alınca elime dişide geliyordu.bir seferde erkek diye aldığım dişi kuş vardı yaşını bilmiyorum ama yavru değildi bu kuşun yanına bir kuş almıştım erkek diye hiç birşey yapmadım kuşun yanına direkt attım ikiside dişiymiş kuşların yinede küçük olan büyüğü takip etti.