Karadeniz Pet

elle besleme maması

Elif Özdemir

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Annesi reddeden kuşu sağlıklı büyütmek için ortam ve mama hakkında tecrübeli kişilerden yardım bekliyorum. Daha önce sonuç almış kisilerden.
Mama tarifi ve ortam tarifi

Yavrular cikti mi Elif hanim yumurtaya yatmadigi icin konu acmistiniz yanlis hatirlamiyorsam

Evet konu açmıştım. 2 yumurtada hareketlilik var ve gününe göre yarın birinin çıkması gerekiyor. İnşallah güzel haberler verebilirim size

Hazır mama kullanmak en kolay ve pratik yoldur ama eğer kendiniz hazırlamak isterseniz daha önce bir arkadaşımızın (adı aklıma gelmedi kusura bakmasın) forumda paylaştığı tarifi deneyebilirsiniz.
.....hazır mamalardan verim alamayınca soyulmuş darıyı inceltip vitamin, yumurta sarısı bebe bisküvisi, balık yağı ve mısır unu mikserle çırpıyorum, krema kıvamında kendim yapıyorum :)çıldırıyor yavrular. Çok gerekli olmuyor şükür, ama oldu mu da açlıktan ölen ya da gelişim bozukluğu gösteren zayıf kalan yavrum yok.

Soyulmuş darı daldarının soyulmuş halimi petshoplarda var mı acaba? Ve yumurta sarısını çiğ mi pişmiş mi veriyorsunuz? Bu arada bilgilendirme yapayım minik kuşumuzun sesi duyulmaya başladı maşallah. Çıkması yakındır. Ampulle ısıtma yaptım geçen hafta cuma günü anne üstünden kalktı

Soyulmuş darı daldarının soyulmuş halimi petshoplarda var mı acaba? Ve yumurta sarısını çiğ mi pişmiş mi veriyorsunuz? Bu arada bilgilendirme yapayım minik kuşumuzun sesi duyulmaya başladı maşallah. Çıkması yakındır. Ampulle ısıtma yaptım geçen hafta cuma günü anne üstünden kalktı
İnsallah saglikla cıkar sevindim kaliteli hazir mama kullanmaniz gerektigini dusunuyorum Kahraman bey yardimci olmus insallah buyudugu gunleri goruruz

Daha önce belirtiğim gibi hazır mama kullanmak daha iyi sonuç verir, kendi hazırlamak isteyenlere bir fikir olması için paylaştım tarifi. Soyulmuş darıdan kasıt kabuğu ayrılmış darı ve yumurta da çiğ olarak değil 15 dk kaynatıldıktan sonra kullanılmalı.

MErhabalar yumurtalar çıkmadan annenin reddeceği kanısına nasıl vardınız. Ayrıca yumurtadan çıkar çıkmaz elle besleme olayını becerebileceğinizi sanmıyorum. Bunun için özel ortamlar yapmanız gerekiyor. Bebeklere yapılan küvezler gibi ısının sürekli sabit olduğu ortamlar. Annenin ısısını yavrulara nasıl vermeyi düşünüyorusunuz.

Merabalar arkadaşlar. Yavrumuz bugün sağlıklı bir şekilde doğdu çok şükür. Ağzının yan kısmından mamayı verdim şimdilik. Bugün internetten önerdiğiniz mamayı sipariş edicem. Küçük bir siyah kutuya üstten delik açtım. Ampülle ısıtma yaptım. Malesef 6 yumurtanın ölü olduğunu anladım cuma günü. 1 hafta boyunca günlük tuttum. Çıkacakları tarihleri hesapladım. Kutunun altında köpük var. Siyah kutunun içinde ise talaş var. Sıcaklığı uygun ne çok sıcak ne çok soğuk. Sormuşsunuz annenin reddedeceğini nerden biliyorsunuz diye. Geçen hafta cuma günü anne yumurtaların üstünden kalktı. Bende 2 saat bekledim yatmayınca böyle bir sistem kurdum. 3 gün elle besleme yaptıktan sonra annenin yanına koyucam sesini duyup gelme umuduyla. Gelişmeleri burda paylaşırım. Bu arada 2. Kardeşinin de pazar çıkması lazım onunda gelişmelerini paylaşırım. Herkese cok tesekkurler

ben de elle besleme maması var son kullanım tarihi eylül 2019 versem bir şey olur mu

ben de elle besleme maması var son kullanım tarihi eylül 2019 versem bir şey olur mu

Tabi ki olur, kuşu/kuşları zehirlersiniz. Tarihi geçmiş ürünü atıp yenisini alın.

ama taptaze kokuyor bu elle besleme maması 1 kg. ayrı ayrı satılmıyor. tekrardan 1 kg alsam o da israf olacak bilemedim ki

acaba bunların içine yumurta koyuyorlar mı koymuyorlarsa bozulmaz amaa yumurta varsa illaki bozulur

bitkisel protein özleri yazdığına göre yumurta olmaması lazım

ama taptaze kokuyor bu elle besleme maması 1 kg. ayrı ayrı satılmıyor. tekrardan 1 kg alsam o da israf olacak bilemedim ki

Bayat ürünler kursak mantarına yol açar, içerisinde yumurta olsun veya olmasın koruyucu madde işlevini yitirdiğinde kutu içerisindeki ürün bozulur. Bilindik internet mağazalarında 100 gr ile 200 gr civarlarında bölünmüş halde satılan ürünler onlardan temin edebilirsiniz veya Youtube'den ev yapımı mama tariflerine bakıp yapabilirsiniz.

kuşta mantar var zaten. 100 g diye satılanların çoğu eski zaten hatta bakanilşrsiniz yanına yazmış sk tarihi temmuz 2020 diye. temmuz 2020 olsa düşünmeden kullanırdım ama bir yıl olunca düşündürücü..

kuşta mantar var zaten. 100 g diye satılanların çoğu eski zaten hatta bakanilşrsiniz yanına yazmış sk tarihi temmuz 2020 diye. temmuz 2020 olsa düşünmeden kullanırdım ama bir yıl olunca düşündürücü..

O zaman evinizdeki malzemelerle mama yapın, tarihi geçmiş ürün kullanmanızı önermem.

Geri