Karadeniz Pet

Engelli Keklik :(

Semiha Feyza BAYYURT

Paylaşımcı Üye
Merhabalar..

Düşündüm düşündüm en iyisi buradan fikir alayım dedim

Babamın bir kekliği var..
Eşinin arkasından 5. kattan aşağı atlamış ve şu an tek ayaklı yaşıyor, diğer ayağı yanlış kaynamış,, yani tedaviye geç kalınmış veterinere hemen götürülmemiş..
Bu sebepten hep böyle yaşayacak..
Eşi zaten kaybolmuşaşağı düşünce, tek kaldı ...

Bu hayvana nasıl bir kafes sistemi yapılırsa mutlu olur ne dersiniz??

Tek ayaklı olduğu için boyuna değil de enine uzun bir kafes daha mantıklı olur diye düşünüyorum..
Tek ayağı üstünde zıplaya zıplaya geziyor kanatları da uzamıyor çünkü hep yerde sürünüyor kuyruk...
Siz ne fikir verirsiniz açıkçası merak ediyorum..

Çok üzülüyorum babam da ne yapacağını kestiremiyor..

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

Bir de yanına eş alalım diyorum yazık tek başına durmasın..
Firsat bulunca foto da eklerim..

tırmanabiliyormu peki eğer tırmanmıyorsa kafes gibi birşeye gerek yok belli bir sehpanın etrafını 20-30cm lik çıta ile çevirirseniz. üstü açık olan bir kafeste yaşayabilir

Tırmanamıyor zaten büyükçe bir yapıları var m uçuyorlar zaten keklikler
Geçenlerde babam elinde severken atlamış yine aşağı gitti buldu babam
Yani üstü açık olması balkon için riskli
Zaten balkonda duruyor ancak şu anki kafesi çok küçük hapis gibi garibim üzülüyorum

Zaten keklik gibi bir doğa hayvanını neden kafeste beslerler ki hiç anlamam
Babam zamanında almış biz de kimseye verdirmedik bakılsın diye
Sonra da ayağı kırıldı zaten bu halde kimselere emanet edilmez

Tırmanamıyor zaten büyükçe bir yapıları var m uçuyorlar zaten keklikler
Geçenlerde babam elinde severken atlamış yine aşağı gitti buldu babam
Yani üstü açık olması balkon için riskli
Zaten balkonda duruyor ancak şu anki kafesi çok küçük hapis gibi garibim üzülüyorum

Zaten keklik gibi bir doğa hayvanını neden kafeste beslerler ki hiç anlamam
Babam zamanında almış biz de kimseye verdirmedik bakılsın diye
Sonra da ayağı kırıldı zaten bu halde kimselere emanet edilmez

ayağı kırık zıplıyor dediniz. eğer ki uçma yeteneği yoksa ve tırmanamıyorsa diye ben fikir yürüttüm.

ayağı kırık zıplıyor dediniz. eğer ki uçma yeteneği yoksa ve tırmanamıyorsa diye ben fikir yürüttüm.

Yüksek yapılırsa iyi olur anlamında dedim yani iri bir kuş ve zıplayarak ilerliyor yürüyemiyor ya o sebepten
Yüksek olursa kafası çarpmadan ilerlesin diye

Yüksek yapılırsa iyi olur anlamında dedim yani iri bir kuş ve zıplayarak ilerliyor yürüyemiyor ya o sebepten
Yüksek olursa kafası çarpmadan ilerlesin diye

hırdavatçılarda çit telleri oluyor yere(balkonun büyük olduğunu varsayıyorum) bir dikdörtgen şeklinde çıtalardan dönün üstünede bu çiti ne kdar yükseklik isterseniz dikin. köşelerede dik çıta atarsanız tam bir kümes olur keklik içinde tadında yenmez

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:54 -->-> Daha önceki mesaj 14:44 --

buyrun proje :)

LPyO6J.png

hırdavatçılarda çit telleri oluyor yere(balkonun büyük olduğunu varsayıyorum) bir dikdörtgen şeklinde çıtalardan dönün üstünede bu çiti ne kdar yükseklik isterseniz dikin. köşelerede dik çıta atarsanız tam bir kümes olur keklik içinde tadında yenmez

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:54 -->-> Daha önceki mesaj 14:44 --

buyrun proje :)

LPyO6J.png

Güzel bir proje tam mühendis yapısı belli :))
Teşekkürler !:)

çok üzücü. hayırlısı olsun