Karadeniz Pet

Enjektör ve Damlalık Maması

dante25

Paylaşımcı Üye
Merhaba bazı videolarda gördüm de enjektör veya damlalıkla kuşlara mama yediriyorlar. Mamanın nasıl yapıldığını bilen var mı?

üstad mamanın tarifi lazım enjektörü değilde damlalık kullanmayı düşünüyorum

mama tarifini bilen yok mu ya

Bu zamana kadar o kadar yavru aldim kuslarimdan ama hic sivi mama takviyesi yapmadım yavrulara..zaten gerekte yok bence ona annesinden iyi kimse bakamaz..siz en guzeli bence anne babaya mama yapip verin

anne baba şuan 5 yumurtanın üstünde devamlı.. yem pek yemiyorlar o yüzden mama takviyesi yapayım dedim yavrulara

Herhangi bir mamayı iyice mikserden geçir ve su ekle sıvı olsun ve sonra enjektörü yavaş yavaş bas.

Dostum eger bilmiyorsan hiç kalkısma enjektör ile mama vermeye. kusu öldürebilirsin

enjektör kullanmam.. damlalık ile beslemeyi düşünüyorum

Dedigim gibi dikkat etmelisin. Öldürebilirsin kusları

Kuşta iki tane boru vardır. Biri soluk borusu diğeri ise yemek borusu zaten incecik ben hayatta böyle bişeye kalkışmam

Kuşta iki tane boru vardır. Biri soluk borusu diğeri ise yemek borusu zaten incecik ben hayatta böyle bişeye kalkışmam

kardeş ona bende kalkışmam.. damlalıkla ağzına damlatıyorsun kendi yiyor ama mama tarifini hiçbir yerde bulamadım.

kardeş ona bende kalkışmam.. damlalıkla ağzına damlatıyorsun kendi yiyor ama mama tarifini hiçbir yerde bulamadım.

Kardeşim ağzına damlatacaksan söyleyeyim. Yavru ise kuşun pirinç unu var ya hani onu suyla karıştır muhallebi gibi yap ver. İçine süt, tuz muz bir şey koyma.

Kabuksuz yemi sıcak bir suda yarım saat beklet sonra iyice ez içinede kıvamı tutturacak şekilde ne çok sulu nede çok kuru olacak sekilde bebe bisküvisi koy hazırla.

su, bebe bisküvisi, yumurta sarısı, pirinç unu, biraz vitamin takviyesi de yapabilirsin ama anne bakmıyorsa yap anne bakıyorsa hiç karışma,.
eline alıp başını kendine doğru çevirdiğinde kuşun sol tarafı yemek, sağ tarafı nefes borusu, eğer nefes borusuna kaçırırsan direk gider, ince serum lastiğine benzer eski tip bisikletlerin sibop lastiğini şırıngaya takıp verebilirsin ilk hafta emdirme yapabilirsin ama az akıllandığında reddederse mamayı kendin basman gerekebilir

Geri