Karadeniz Pet

Enteresan uyuma tekniği “

kayamurat05

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 7 aydır iki can kuşa bakıyorum son zamanlarda bir tanesi bir ayağı salıncakta bir atağı kafeste üst tarafta uyuyor bazen rahat uyurken bazen de tutmaktan yorulduğundan titreyerek tutunmaya çalışıyor gördüğüm zaman sakince uyarıp aşağı inmesini sağlıyorum ama son zamanlarda hep böyle bu akışkanlık neden kaynaklanıyor olabilir bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum
226f36e8359a5918cef6275522d42034.jpg
2979d8197494417baa4289a62ec93623.jpg

Merhaba.
Kafesin yerini sık değiştirmeyin.
Masa seviyesi veya daha yukarıda dursun. Tüneklerden birini biraz daha yukarı asın.

Benim kuşumda 3 aydır bizimle yeri sürekli aynı masanın üzerinde duruyor ve geldiği günden beri bu şekilde tellere asılı bir şekilde uyuyor. Akşamları odaya sokak lambasından ışık vuruyor ondan rahatsız diye düşündüm kafesin üzerine bir tarafı açık kalacak şekilde örtü örttüm karanlık bir ortam sağladım ama yine uyku şekli değişmedi. Çok üzülüyorum ama yapacak bir şey bulamadım. Sizin var mı başka önerebileceğiniz yöntem?
Evde bana çok alışkın beni gördüğü anda sanki kafesi parçalayacak duruma geliyor ama öyle elde kolda durmaz kendi başına takılmayı seviyor. Hırçın değil asla ısırma vs sorunlarımız yok.

Geri