Karadeniz Pet

Erkegi disiden ayirma

Mustafa1982

Meraklı Üye
Arkadaşlar selam benim bir sorum olacak benim disi 4 yumurta çıkardı follukta yatiyor. .Ancak bu dişi 2 ay evvel 6 yumurta cikardi ve 6 yavru çıktı hepside taş gibi. ..ancak yerim olmadigi icin yaklaşık 2 aylik 6 yavru ve yuvada yatan anne hepsi buyuk bir kafesteler, ancak baba oldu mu kafeste kavgalar çıkıyor cocuklari gagaliyor anneyi de ciftlesmeye zorluyor. .bende babayi ayri bir kafese koydum. ..baba ayri olduğu icin anne kuluçka doneminde sıkıntı yasar mi bu birinci sorum..ikinci sorum ise yavrular ve anne uyumlu yavrular kafeste takılıyor yuvalikta yatiyor anneyi rahatsiz etmiyorlar, zaten iki aylik yavrulari, folluktaki yumurtalar çıkmadan verecegim birkac kişiye sözüm var, demem o ki 15~17 gun kadar sonra yavrular çıkınca ve diger iki aylik yavrularida isteyenlere verdikten sonra babayi tekrar ananin yanina koysam anayi ve yavrulari benimser mi.....yoksa bu kuluçka ve yavru buyume doneminde birdaha babayi hic koymasam mi? ??..Ana tek başına bebelere bakabilir mi? ???

Anne tek başına bakar ama yorulur. Dişiye yardımcı olmak için günlük yumurta maması yapıp verin. Ayrıca aspur ve dal darı da kafeste olursa dişi fazla yorulmadan beslenir.

Tamamdir uğur. .ayrica suyuna arada vitamin de koyayim senin tavsiye ettigin besinlerin yanisira

Geri