Karadeniz Pet

Erkeğin dişiye kusmaması

Onur Demir

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba dişi kuş 2 haftadır Yuvalıkla ilgileniyor dışını kemiriyor içeri giriyor kapısında duruyor erkek ona kur yapıyor ayakta atıyor ama şuana kadar hiç erkeğin dişiye kustuğunu göremedim öpüşüyorlar vs dediğim gibi dişi hazırlanıyor ama erkek kusma görevi olmaz ise çifleşme gerçekleşir mi ?

Bu dönemde ne tür takviyeler yapabilirim ?

Kusma şart değil. Önemli olan anlaşmaları ve buna dair belirtiler göstermeleri diye düşünüyorum.

Peki bu gidişat yanı yuva ile ilgilenme erkeğin ayak atma bu çifleşmeye hazırlık mı yapıyorlar bide yuvalığa birşey koymadım

Yuvalığa şu an için bir şey koymayın.
Bu tür davranışlar üreme belirtisidir.
Takviye olarak havuçlu yumurta maması ve içine az miktarda nijer tohumu koyabilirsiniz.
Mama içine muhakkak Vitaminde ekleyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Peki erkek ayak atıyor zaten sizin tahmininize göre dediğim davranışları baz alırsak çifleşmeleri ne kadar sürer

1 ayı da bulabilir 1 haftayı da.
Siz rahatsız etmemeye çalışın.
2-3 haftaya her şey yolunda giderse ilk yumurtayı yapar dişi

Erkek çifleşmek için baya istekli sürekli ayak atıyor dişide baya kalamar yiyor yuvalığa kum koymayı düşünüyorum

Bunlar iyiye işaret. Şimdilik koymayın bir şey dişinin yuvadaki düzenini bozmayın derim.

Tamam mama olarak bu hazır satılan mamaları veriyorum sıkıntı olur mu

Tamam mama olarak bu hazır satılan mamaları veriyorum sıkıntı olur mu

Hayır sıkıntı olmaz şu an için haftada 1-2 defa verin
yumurta gelinceye kadar da içine havuç doğrayıp kuşlarınıza verebilirsiniz.

Arkadaşlar az önce erkek acayip bir şekilde dişiye kur yapıyordu ve dişiye kusmasını gördüm dişi izin verseydi erkek üzerine çıkacaktı izin vermedi