Karadeniz Pet

Erkek dişiye yem yedirtmiyor

Umut Can Çil

Paylaşımcı Üye
merhaba diğer konularda kavga ediyorlardı demiştim. 1 gün ayrı bırakıp birleştirdim. kavga yok. erkek durmadan kur yapıyor ağzıyla besliyor. ne zaman dişi yem yemeğe gidecek erkek önünü kesip uzaklaştırıyor. kafesteki bir yemliği hiç kullanmıyorlar. bir de erkek durmadan konuşuyor hiç susmuyor dişiye bakarak.

Orası hiç belli olmaz. Isterseniz dişi yeterli olgunluğa erişinceye kadar ayırın

Olması gereken bu zaten. Zamanla içine girmeye, içeriden kemirmeye de başlar. Ben olsam ayırmam, bırakın birlikte takılsınlar

Bence yuva takılı olacaksa, hazır olsun
o günden beri kafesin egemenliğni dişi aldı sanki. erkek durmadan kur yapıyor dişinin gönlünü almak için. dişi yemliğe gidiyor erkek kanadını ısırıyor tünekten sonra yanına gelliyor tek yemlikte iki kuş aynı anda yiyor. ışıgı açtığım an erkek kur yapmaya başlıyor dişi ağzını uzatıyor ve bu sürekli tekrar ediyor. 5 10 sn erkek yem yiyor yukarı çıkıyor kur yapıyor yem yiyor yine kur yapıyor. neden olabilir. ve sürekli erkek kusuyor dişiye dişi de kabul ediyor.

Dişiye ikramda bulunup kendisini beğendirmeye çalışıyor. Normal davranışlar bunlar.

Dişiye ikramda bulunup kendisini beğendirmeye çalışıyor. Normal davranışlar bunlar.
Hocam 1 hafta ayırmaya karar verdim. dişiye kur yapacakmış gibi yapıyor üstüne atlıyor dişi bağırıyor.gerçekten aşırı kızgın. dişi ise ceresi mat renk yok gibi hafif mavi ile kahverengi karşımı. bu durumda ne önerirsiniz. uyumlu olmasalar 3 aydır sıkıntı çıkmaz mıydı. hiçbir kavga yoktu.

Benimde dişi erkeğe yedirtmiyor erkek ne zaman yem kutusuna inse disi arkasından gidip kafasına vuruyor iki yemlik var hangisine gitse kovalıyor

Geri