Karadeniz Pet

erkek hep tüyleri kabarık genelde uyukluyor gagasını çıtırdatıyor

t0xic

Yeni Üye
Sevgili arkadaşlar öncelikle Selamunaleyküm,
Yavru erkek uçamayan çek mubiş aldım. Bir iki günde parmağıma alıştırdım sonra tek kaldığından üzüldüm yanına dişi koydurttum sağlıklı bir yerli dişi fakat dişinin tırnak uçları siyah erkeğinki beyaz dişinin kafasında siyah çizgiler var erkeğinki çok hafif siyah çizgili soluk, anlayacağınız yavru, dişi uçuyor o uçamıyor hafif hafif alıştırıyorum ve erkek hep tüyleri kabarık genelde uyukluyor gagasını çıtırdatıyor fakat yemini yemeye iniyor dişi öterse ötüyor bugün su içtiğinide gördüm parmağımada geliyor acaba hastamı bu birinci sorum ikinci sorumda kafasının sol küçük bölümünde deri hafif gözüküyor dokundum sertti biraz kafasını çekti ve oraya yapışık sapsarı tüyümsü bişey var?
Hatta şu an dişi erkeğin gagasını açtırıyor galibe yem kusuyorlar birbirlerine acaba erkek küçük yavru ve uçamıyo diyemi böyle ki??

Ekli dosyalar

• IMG_9416.PNG
    IMG_9416.PNG
    835.9 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_9411.JPG
    IMG_9411.JPG
    395.1 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_9404.JPG
    IMG_9404.JPG
    993.7 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Buda resimler

Ekli dosyalar

• IMG_9414.JPG
    IMG_9414.JPG
    340.6 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_9405.JPG
    IMG_9405.JPG
    619.3 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_9399.JPG
    IMG_9399.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 14
Sanırım acı çekiyor. Gaga çıtırdatma stres belirtisi.İltihap mı var başında acaba. Hasta olduğunu anladığı için besliyor dişi muhtemelen erkeği.

Sanırım acı çekiyor. Gaga çıtırdatma stres belirtisi.İltihap mı var başında acaba. Hasta olduğunu anladığı için besliyor dişi muhtemelen erkeği.
Dostum öncelikle yorum yaptığın için teşekkürler fakat diğer odadaydım ötmeye başladılar geldim erkekle birlikte ötüyo bana tüylerinide indirmişti hareket ediyor yine hasta olsa kanat çırpmaz hareket etmez haksızmıyım ayrıca uçamıyor ben parmağımda iken yukarı doğru sallıyorum kafese kadar uçuyor alıştı biraz?

ne kadar oldu alalı birde kuşlar hastalıklarını genelde belli etmez ufak tefek detaylar dışında anlayamazsınız çünkü doğada hastalık zayıflık demektir ve zayıf olan avcılara yem olur

Şişinme, gaga çıtırdatma, çok uyuma ve '' kafasının sol küçük bölümünde deri hafif gözüküyor dokundum sertti biraz kafasını çekti ve oraya yapışık sapsarı tüyümsü bişey var'' dediğiniz için hasta olduğunu düşünüyorum. @votria 'nın da dediği gibi kuşlar hastalandıklarını son ana kadar belli etmezler. Genelde geri dönüşü zor olduğu zamanlarda hissederiz. Kakaları ne durumda? İshal vs var mı? Başında bir kitle olabilir. İsterseniz kanatlıalardan anlayan bir veterinere gösterin. Belki bir müdahale yapılıp iyileştirilir vs.. İnşallah bir şeyi yoktur temennimiz o yönde.

Şişinme, gaga çıtırdatma, çok uyuma ve '' kafasının sol küçük bölümünde deri hafif gözüküyor dokundum sertti biraz kafasını çekti ve oraya yapışık sapsarı tüyümsü bişey var'' dediğiniz için hasta olduğunu düşünüyorum. @votria 'nın da dediği gibi kuşlar hastalandıklarını son ana kadar belli etmezler. Genelde geri dönüşü zor olduğu zamanlarda hissederiz. Kakaları ne durumda? İshal vs var mı? Başında bir kitle olabilir. İsterseniz kanatlıalardan anlayan bir veterinere gösterin. Belki bir müdahale yapılıp iyileştirilir vs.. İnşallah bir şeyi yoktur temennimiz o yönde.
Hocam sıkıntı yok dışkılarda dişiyi ciyak ciyak bağırıyor oda karşılık verip ötüyor yemini suyunu içiyor dişi çıkmak istediğinde açıyorum kapıyı oda kapıya geliyo ama uçamadığından ötüyo dişiye fakat arada uçmaya çalışıyor yüksek değilse konabiliyor parmağıma geliyor ayrıca parmağımı kafasına götürdüğümde bazen kaçıyo tepki veriyo bazen sevdiriyor.

Hocam sıkıntı yok dışkılarda dişiyi ciyak ciyak bağırıyor oda karşılık verip ötüyor yemini suyunu içiyor dişi çıkmak istediğinde açıyorum kapıyı oda kapıya geliyo ama uçamadığından ötüyo dişiye fakat arada uçmaya çalışıyor yüksek değilse konabiliyor parmağıma geliyor ayrıca parmağımı kafasına götürdüğümde bazen kaçıyo tepki veriyo bazen sevdiriyor.

Bu ara erkeği pek salmamaya çalış kafesten. Yorulmasın dinlenmeye ihtiyacı var gibi duruyor. Ama başındaki sorunu çözmelisin. Mantar mıdır nedir açık yara mı kitle mi belli değil ya rahatsız ediyor olabilir kuşu. Nerede yaşıyor iseniz kanatlılardan anlayan bir veterinerin bakmasında fayda var. İhmal etmeyin lütfen. Bir sorunu var gibi. İlerlemeden dahada çözülmesinde fayda var.

Geri